• Konkurs z języka angielskiego

• Przyjdż i sprawdż się  w turnieju  z języka angielskiego. Będzie się on składał z czterech etapów sprawdzających podstawowe umiejętności i wiadomości:

• Słuchanie pt "I'm mad about listening"
              • Czytanie pt " Master of reading"
              • Gramatykę pt "Grammar expert"
              • Słownictwo pt " Vocabulary champion"

Materiał zawarty w zadanich będzie obejmował poziom matury podstawowej i rozszrzonej. Słownictwa zawarte w zadaniach obejmuje następujące dziedziny:

• Człowiek
              • Dom
              • Szkoła
              • Praca
              • Życie rodzinne i towarzyskie
              • Żywienie
              • Zakupy i usługi
              • Podróżowanie i turystyka
              • Sport
              • Zdrowie
              • Nauka i technika
              • Świat przyrody
              • Państwo i społeczeństwo

Po każdym etapie będą odpadały najsłabsze osoby a pozostałe będą przechodziły do kolejnych etapów. W finale ( IV etapie) będzie brało udział pięciu uczestników.

Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do p. Monika Szymczyk do dnia 9 marca.

• Umowa o współpracy z Uniwersytetem Humanistyczno - Przyrodniczym w Siedlcach

• 1 marca 2022 r. Jan Kobus - dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach podpisał umowę o współpracy z  Uniwersytetem Humanistyczno - Przyrodniczym w Siedlcach. Ze strony Uniwersytetu umowę podpisał z upoważnienia JM Rektora prof. dr. hab. Mirosława Minkiny - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni. Umowa ma na celu realizację wspólnych projektów dydaktycznych i naukowych.

W ramach umowy Wydział Agrobioinżyinierii i Nauk o Zwierzętach obejmie patronatem klasy o profilu technik rolnik, a wykładowcy przeprowadzą lekcje akademickie dla uczniów. Porozumienie inicjuje współpracę studentów UPH i uczniów w zakresie realizacji wspólnych projektów naukowych, warsztatów, konferencji, seminariów.

• X EDYCJA 2022 BIEGU TROPEM WILCZYM

• 6 marca młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Perlejewie. Jedna grupa uczniów wzięła udział w biegu na dystansie 1963m i 5000m a po jego ukończeniu otrzymali oni pamiątkowy medal. Natomiast grupa uczniów, przyszłych gastronomów, na zajęciach praktycznych upiekła słodkie przekąski i rozdawała je wraz z kawą i herbatą zmęczonym biegaczom.

• Dary dla Ukrainy

• Serdecznie dziękujemy nauczycielom, pracownikom i uczniom za zaangażowanie w zbiórkę produktów dla potrzebujących. Dziękujemy przede wszystkim za zrozumienie i chęć pomocy niewinnym osobom, które tak jak każdy i każda z nas, mają prawo do zaspokojenia najbardziej fundamentalnych potrzeb. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach.

• ZSR W OSTROŻANACH - SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

• Przejęci dramatyczną sytuacją w Ukrainie, postanowiliśmy dołożyć małą cegiełkę by wspomóc potrzebujących Sąsiadów. Młodzież z klasy III TŻiUG pod opieką nauczycieli przygotowała słodkości, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.