• JASEŁKA W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM.W.WITOSA W OSTROŻANACH

            • Tradycyjnie  uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożnach w ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną spotkali się na szkolnych Jasełkach przygotowanych przez uczniów klas II TL i V TR pod opieką wychowawczyń – Jolanty Gąsowskiej i Moniki Szymczyk. Wspólne kolędowanie po przedstawieniu  wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

              Na zakończenie spotkania pan dyrektor Przemysław Chraniuk złożył zgromadzonym świąteczne życzenia.

            • WIGILIA SZKOLNA W INTERNACIE

            • Zgodnie z tradycją, jak co roku wychowankowie internatu wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami zasiedli do stołu wigilijnego. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Ostrożanach ks. Piotr Wójcik, ks. Stanisław Jaszczołt, Starosta Powiatu Siemiatyckiego Pan Marek Bobel oraz przedstawiciele Rodziców.

              Dziękujemy bo w ten wyjątkowy wieczór daliście nam Państwo dużo radości i szczyptę magii.

            • CORAZ BLIZEJ ŚWIĘTA - ZAJĘCIA PRAKTYCZNE KLASY ITŻiUG

            • Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, a więc jak co roku w tym okresie, przy dźwięku kolęd, przygotowujemy jedną z najbardziej popularnych potraw wigilijnych - pierogi z kapustą i grzybami.

              Tego typu zajęcia to nie tylko mile spędzony czas, to również wykorzystanie w praktyce wiedzy teoretycznej. Na wtorkowych zajęciach młodzież utrwalała wiadomości oraz umiejętności związane ze sporządzaniem ciast wyrabianych na stolnicy.

              Na załączonym filmiku Zuzia przedstawia jeden ze sposobów zlepiania pierogów - przyznacie,że wyglądają znakomicie

              Oprócz tego przygotowane zostały krokiety z pieczarkami. Więc tym razem na warsztat wzięto ciasta wyrabiane w naczyniu. Była to również okazja do przećwiczenia formowania rulonu zamkniętego. Poszło znakomicie!

              Poniżej fotorelacja:

            • INTERNATIONAL TEA DAY

            • 15 grudnia 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty.

              Święto to zostało ustanowione by podkreślić ważność herbaty jako produktu i spopularyzować wiedzę na jej temat. Herbata jest przecież używana na całym świecie ze względu na jej właściwości zdrowotne.

              Panie od języka angielskiego M. Szymczyk i W. Ilczuk z pomocą klasy IV TŻiUG zorganizowały prawdziwą herbacianą ucztę.

              Uczniowie i nauczyciele mogli spróbować różnego rodzaju herbat. Zapach unosił się po całej szkole. Bardzo miło spędziliśmy czas- przy herbacie, ciasteczku- rozmawiając i śmiejąc się.

            • WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE ZA POSTAĆ Z BAJKI

            • 15.12.2023 w piątek odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze przebranie za postać z bajki i rozdanie drobnych nagród.

              Najwięcej głosów, aż 234 zdobyły – Trzy reniferki zajmując 1 miejsce, 133 głosy nazbierały Myszki Minnie i Miki i uplasowały się na 2 miejscu, na 3 miejscu znalazł się gang z bajki „Dzieciak rządzi” – 115 głosów.

              Gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i gratulujemy pomysłowości.

            • DEKOROWANIE PIERNICZKÓW Z OSTROŻAŃSKIMI PRZEDSZKOLAKAMI

            • 14 grudnia uczniowie klasy II TŻiUG podczas zajęć praktycznych z pracowni gastronomicznej odwiedzili dzieci z Punktu Przedszkolnego w Ostrożanach. Celem wizyty było wspólne dekorowanie pierniczków oraz muffinek.

              Z minuty na minutę powstawało coraz to więcej świątecznych arcydzieł. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami ozdabiali przyniesione przez nich słodkie wypieki.

              Dziękujemy Paniom oraz podopiecznym Punktu Przedszkolnego w Ostrożanach za ciepłe przyjęcie i przemiłą atmosferę.

              To był wspaniale spędzony czas.

            • SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI IPN-u

            • WZespole Szkół Rolniczych odbyło się spotkanie dotyczące 42 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

              Prowadzącymi spotkanie była Pani Marzena Jasińska oraz Pan Paweł Murawski z Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

              Uczniowie poznali tło historyczne wydarzeń z grudnia 1981 roku.

              Konsekwencję wprowadzenia stanu wojennego.

              Początki działalności "Solidarności".

              W ten sposób Uczniowie uczcili rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

              Organizatorem spotkania był Pan Paweł Kowalczyk.

            • PRZENIEŚMY SIĘ RAZEM W BAJKOWY ŚWIAT

            • 14.12.2023r. - Dzień jak co dzień. Zimno, pochmurno, nic nie zapowiada, że ten dzień będzie jakiś szczególny. Ale…..

              Czy ja śnię? Zaraz, zaraz przecież wchodziłem do szkoły. Przecieram oczy ze zdumienia, ale jednak to nie łóżko, to nie sen. To jednak szkoła. Co tu się dzieje?

              Każdy po przekroczeniu szkolnego progu mógł przenieść się w bajkowy świat. Uczniowie i nauczyciele przebierali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie przeróżnych bajek pojawiali się od samego rana na lekcjach, korytarzach, stołówce. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Na koniec została wykonana wspólna fotografia wszystkich postaci bajkowych.

              Kreatywność i pomysłowość bajkowych przebrań zostanie nagrodzona drobnymi upominkami, a najlepsze kostiumy zostaną wyłonione przez uczniów poprzez głosowanie. Głosować można od teraz do godziny 15.00, poprzez dodanie reakcji pod zdjęciem. Wręczenie nagród odbędzie się w piątek na długiej przerwie.

              Jednak to nie był dzień jak co dzień. Pamiętaj, wszystko się może zdarzyć. Taka mała rzecz, a potrafi umilić dzień.

              No i bajka!

            • WYCIECZKA NA POLITECHNIKĘ BIAŁOSTOCKĄ CZ. II

            • Kolejna grupa uczniów - klasa IV i III Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych odwiedziła wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku na Politechnice w Białymstoku.

              Podczas wizyty uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia związane z badaniem żywności oraz poznali ofertę edukacyjną uczelni.

            • II LIGA LICEALIADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W FUTSALU

            • 11 grudnia rozegraliśmy kolejne spotkania w II Lidze Licealiady w Futsalu. W hali sportowej I LO w Zambrowie po zaciętej grze zanotowaliśmy dwa remisy. 3 : 3 z ZSZ z Wysokiego Mazowieckiego i 2 : 2 z gospodarzami turnieju.

              W poprzednim terminie II Ligi Licealiady – nasza reprezentacja wygrała 7 : 6 z ZSHE Białystok i uległa 5 : 6 drużynie VI LO Białystok.

              W rozgrywkach II Ligi Licealiady naszą szkołę reprezentowali: Kadej Filip, Firlej Gabriel, Putkowski Maciej, Miszczuk Olivier, Smuniewski Patryk, Szabracki Krystian, Twarowski Damian, Zalewski Maksymilian, Dobrogowski Hubert, Hajwos Adrian, Daniluk Adrian, Pawluczuk Arkadiusz, Florea Wiktor, Wudarski Marcel, Moczulski Michał, Kłoczkowski Szymon, Korzeniewski Patryk.

            • NAGRODY ETAP SZKOLNY KONKURSU PN ”TEST WIEDZY O ROLNICTWIE EKOLOGICZNYM -KCER”

            •  Nie z pieniędzy dzielność rośnie, ale z dzielności pieniądze”
              Sokrates. I tak za odwagę udziału i zajęcie odpowiednio I, II i III miejsca w krajowym etapie konkursu dot. wiedzy o rolnictwie ekologicznym nw. uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w kwocie

              Patryk Różański (kl. IV TR) - 1440 zł

               Arkadiusz Moczulski (kl. V TR) - 1170

               Wiktoria Boguszewska (kl III TR) - 990 zł 

              Uczniom serdecznie gratulujemy, zachęcamy do pogłębiania wiedzy w tym obszarze oraz próbowania własnych sił w kolejnych edycjach konkursu i wysokich wygranych :).

            • POCZĘSTUNEK PODCZAS PROMOCJI KSIĄŻKI "KRAJ ZABRANY. POWSTANIE STYCZNIOWE NA ZIEMI SIEMIATYCKIEJ"

            • 10 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się promocja książki i spotkanie z autorami publikacji "Kraj Zabrany. Powstanie styczniowe na ziemi siemiatyckiej".

              Spotkanie uświetnił poczęstunek przygotowany przez nauczycieli, pracowników oraz uczniów naszej szkoły. Skosztować można było pysznych orzeszków, mini rogalików, wspaniałych ciast, przeróżnych deserków i wielu innych smakowitości.

              Przybyłych obsługiwała nasza niezawodna młodzież.

            • Zajęcie praktyczne –Technikum Rolnicze

            • W dniu 08.12.2023 Uczniowie kl III i V TR , mieli okazję zapoznać się ze Strukturą, kompetencjami oraz składem Organów Podlaskiej Izby Rolniczej- temat, przybliżył Pan Jan Ostrowski-pracownik PIR - Siemiatycze,  następnie Pani Anna Łukasiuk Sales Manager Datamars Slovakia Oddział w Polsce,  przedstawiła temat rozwiązań  w zakresie monitorowania krów, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, był też konkurs, dotyczący działania elektryzatorów, najwyższym poziomem wiedzy wykazali się Dawid Mędrycki oraz Arkadiusz Moczulski z kl V TR- Uczniowie otrzymali nagrody -  lokalizatory bluetooth.

              Dziękujemy Prelegentom za poświęcony czas oraz możliwośc wysłuchania wspaniałych wykładów.

            • MAMY KOLEJNYCH MŁODZIEŻOWYCH SĘDZIÓW SPORTOWYCH

            • W dniach 1 – 3 grudnia 2023r., już po raz kolejny, uczestniczyliśmy w zgrupowaniu w ramach Projektu Szkolnego Związku Sportowego pod nazwą Młodzieżowy Sędzia Sportowy, który sfinansowany został przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

              Po trzymiesięcznym szkoleniu 10 naszych uczniów wraz z opiekunem spotkało się w Zespole Szkół CKR w Rudce wraz i innymi uczestnikami Projektu na zgrupowaniu, w czasie którego mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących przepisów i sędziowania piłki nożnej, oraz podjęli pierwsze próby samodzielnego sędziowania zawodów. Efektem końcowym był zaliczony egzamin teoretyczny i praktyczny. Zwieńczeniem zgrupowania było uroczyste wręczenie gwizdków, koszulek i legitymacji Młodzieżowych Sędziów Sportowych wszystkim uczestnikom kursu.

            • OBOWIĄZKI ROLNIKA W ŚWIETLE USTAWY PRAWO WODNE.

            • Woda jest wielkim darem i skarbem. Z niej wyszliśmy i dzięki niej istniejemy...”
              Prof. S.E. Zenin. Bardzo małe zasoby wody w Polsce w połączeniu ze zmianami klimatu, stanowią poważny problem. Na jednego mieszkańca naszego kraju przypada 3 razy mniej wody niż wynosi średnia Europy, co pokazuje, że jesteśmy zagrożeni deficytem tego surowca.  Świadomi tego zagrożenia, Uczniowie klasy III i V Technikum Rolniczego naszej Szkoły 1 grudnia 2023 r. wzięli udział w szkoleniu pt. „Obowiązki rolnika w świetle ustawy Prawo wodne”, przeprowadzonym przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

              Zakres tematyczny szkolenia obejmował m.in. zagadnienia dotyczące korzystania z wód i usług wodnych, zasad wykonywania i utrzymywania urządzeń melioracji wodnych, przeciwdziałaniu skutkom suszy, zasad ochrony wód, zabiegów agrotechnicznych sprzyjających zatrzymywaniu wody oraz ochrony wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu. Świat można zmienić. Przynajmniej odrobinę. Jednak żeby to uczynić, trzeba zacząć od nas samych...

              Dzięki zdobytej wiedzy nasi przyszli młodzi rolnicy wiedzą jak należy postępować aby chronić zasoby wodne naszego kraju.