• Wiadomości ogólne o szkole

• Na południowym krańcu województwa podlaskiego znajduje się niewielka miejscowość Ostrożany,która jest znana głównie dzięki Sanktuarium Matki Bożej oraz Zespołowi Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa.

Kościół z zewnątrz Barokowe wnętrze sanktuarium

Nasza szkoła istnieje od początków 1947 r. chociaż za datę założenia Szkoły Rolniczej przyjmuje się rok 1961. Początkowo szkoła mieściła się w dawnym pałacyku Ciecierskich, który niestety w czerwcu 1988 r. spłonął. Obecne budynki szkoły i internatu wybudowano w 1970 r. i oddano do użytku 01.01.1971 r.

Dawna posiadłość Ciecierskich, w której początkowo mieściła się szkoła.

Potomkowie właścicieli nie zapominają o swoim pochodzeniu. Corocznie fundują stypendium najlepszym uczniom naszej szkoły.

20 września  1996  r.   w 35  rocznicę   powstania   szkoły,  miała  miejsce   uroczystość  nadania  szkole  sztandaru oraz imienia patrona szkoły, którym został Wincenty Witos.

21.09.2007 r. oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową.

Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach cyklicznie uczestniczą w różnorodnych

akcjach charytatywnych wspierając min:

- Akcję pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu pt „ Góra Grosza”.

- Fundację na rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „ Pomóż i Ty”.

- Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami  „AMUN”.

- Świetlicę Terapeutyczną im. Świętej Faustyny w Siemiatyczach.

- i inne mniej znane fundacje i organizacje.

Szkoła z lotu ptaka - zdjęcia wykonane przez ucznia technikum rolniczego Damiana Jaszczołta