• Mistrzostwa powiatu siemiatyckiego w halowej piłce nożnej klas VII i VIII szkół podstawowych⚽️🏆😊

Miejsce Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach

Klasyfikacja końcowa:

I m. SP Perlejewo

II m. SP Drohiczyn

III m. SP Boćki

IV m. SP Sarnaki

V m. SP Mielnik

VI m. ZSR Ostrożany

VII m SP 3 Siemiatycze

VIII m SP Grodzisk

Najlepszy zawodnik turnieju Tomasz Czarkowski - SP Perlejewo

Król strzelców Franciszek Moczulski SP Perlejewo

Najlepszy pomocnik Wiktor Florea - SP Sarnaki

Najlepszy bramkarz Jakub Rzepniewski - SP Boćki

Najlepszy obrońca Szymon Czeczuk SP Drohiczyn

Drużyny stworzyły świetny turniej pełen szybkich i dynamicznych akcji! Było dużo walki w duchu "fair-play" i pięknych bramek! Sportowych emocji nie brakowało

Sędziowie turnieju notabene uczniowie ZSR Ostrożany również pokazali pełen profesjonalizm

Dodatkowo w czasie przerw między meczami uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć nowoczesne pracownie przedmiotów zawodowych: logistyczną, gastronomiczną, pracownię obsługi gości, przedmiotów ogólnokształcących oraz internat.

Uczniowe ZSR Ostrożany zorganizowali dla przybyłych gości konkursy – były drobne nagrody i duża dawka wiedzy dotycząca produkcji roślinnej, mechanizacji rolnictwa oraz produkcji zwierzęcej.

Zaprezentowano urządzenie firmy Trimble, która oferuje innowacyjne, przyjazne dla użytkownika i precyzyjne rozwiązania technologiczne pomagające rolnikom połączyć ich wszystkie operacje, dzięki czemu mogą podejmować decyzje na bazie danych w czasie rzeczywistym wpływając korzystnie na produktywność i rentowność gospodarstw.

Była również możliwość osobistego kontaktu

z patronem szkoły Wincentym Witosem

Niespodzianką był poczęstunek "hot dogami" i orzeźwiająca "granitą" przygotowane przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Dla naszych gości było to miłe zaskoczenie.

Do zobaczenia

Organizator turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siemiatyczach.

• Studniówka w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach

• Bal Studniówkowy to wyjątkowa okazja, przy której uczniowie i grono pedagogiczne mogą wspólnie świętować symboliczne 100 dni przed jakże ważnym egzaminem w maju. A jeśli to miałby być przedsmak matury, to należy przypuszczać, że zdana zostanie ona… śpiewająco.

Wspaniała atmosfera, świetni tancerze, znakomite humory i chęć wspólnej zabawy połączyła wszystkich uczestników Studniówki Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Witosa w Ostrożanach.

Po krótkich okolicznościowych wystąpieniach przyszła chwila na tradycyjnego poloneza,do którego sygnał dał Dyrektor Przemysław Chraniuk, po czym pary ruszyły w tan ...

Dopisywały humory i kondycja - zabawa trwała do rana!

• AKTYWNA TABLICA

• W roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu „Aktywna Tablica” na lata 2020 – 2024. Nadrzędnym celem programu jest doposażenie szkoły w nowoczesne środki nauczania TIK oraz rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno – komunikacyjnych na zajęciach lekcyjnych.

W ramach udzielonego wsparcia finansowego, które wyniosło 17 500 zł zakupiliśmy następujący sprzęt:

• 2 Laptopy wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej,
              • Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 55 cali

Dzięki dofinansowaniu udało się nam stworzyć przyjazną przestrzeń edukacyjną. Za pomocą tych urządzeń nauczyciele mogą rozpowszechniać swoje innowacje pedagogiczne z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań programowych, organizacyjnych i metodycznych, a tym samym poprawić jakość pracy szkoły.

Uczniowie podczas zajęć z wykorzystaniem nowo zakupionego sprzętu wykazują większe zainteresowanie, bardziej skupiają się na omawianych czy prezentowanych zagadnieniach, mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będą mogli kreatywnie wykorzystać w szybko zmieniającym się świecie.