• Rusza budowa boiska wielofunkcyjnego w Ostrożanach

• To już pewne. Przy Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach wybudowany będzie wielofunkcyjny obiekt sportowy. W jego ramach powstanie nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym będzie można grać w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i piłkę ręczną. Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana, a prace budowlane ruszą lada dzień. Na realizację zadania Powiat Siemiatycki pozyskał wysokie dofinansowanie ministerialne. Pierwsze mecze na nowym boisku zostaną rozegrane już w październiku.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem spełni się jedno z większych marzeń uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. W końcu doczekają się nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. We wtorek, 20 czerwca w siemiatyckim starostwie podpisano umowę na długo wyczekiwaną przez szkolną społeczność inwestycję.

– Teren za sala sportową szkoły już niebawem całkowicie zmieni swój wygląd. Powstanie tu nowoczesny obiekt sportowy, w ramach którego wybudujemy boisko z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 60×32 m. Będzie można na nim grać w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Całość będzie ogrodzona, pojawią się też piłkochwyty. Cieszę się, że powiat zrealizuje kolejną dużą inwestycję, z której będą korzystać nasi uczniowie. Należy podkreślić iż Przemysław Chraniuk od pierwszego dnia sprawowania funkcji dyrektora ZSR Ostrożany postawił sobie za jeden z głównych celów sfinalizowanie budowy wielofunkcyjnego boiska. Zabiegał o środki na ten cel i jak widać doprowadził do faktycznej realizacji tej inwestycji – mówi Starosta Marek Bobel.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje między innymi budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 60 x 32 metry zawierającego boiska o nawierzchni poliuretanowej, w tym 2 boiska do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz boisko do piłki ręcznej. Projekt zakłada budowę ogrodzenia boisk, powstanie infrastruktury technicznej podziemnej (odwodnienie płyty boiska) oraz budowę sztucznego oświetlenia, by z boisk można było korzystać w godzinach wieczornych.

Wykonawcą generalnym zadania pod nazwą „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach” została spółka Eversport z Warszawy. Inwestycja zostanie zrealizowana za kwotę 1 milion 977 tysięcy złotych, z czego ponad 808 tysięcy złotych pokryje rządowe dofinansowanie pozyskane przez powiat z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Powiat Siemiatycki od dawna stawia na rozwój infrastruktury sportowej i promocję zdrowego stylu życia.

• ZSR NA "NADBUŻAŃSKICH ZIOŁOWYCH SPOTKANIACH"

• Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa mieli przyjemność brać udział w "Nadbużańskich Ziołowych Spotkaniach"  w Ziołowym Zakątku w Korycinach.

Na stoisku Szkoły można było skosztować potraw na bazie ziół. Zwiedzający rozpływali się w zachwytach nad przygotowanymi przez uczniów smakołykami: swojskim chlebem, smalcem z fasoli, owocowymi deserkami, rogalikami z różaną konfiturą, lemoniadami z truskawek, rabarbaru lub cytryn. Było pięknie, smacznie i zdrowo.

• Mistrzostwa LZS w lekkiej atletyce - 15.06.2023r Czartajew.

• Jak zawsze uczniowe z Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach zaprezentowali wysoki poziom sportowy oraz super zgrany zespół

Dzięki temu było:

Mnóstwo fajnej zabawy

Mega pozytywnych wrażeń

Fantastycznych wyników w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych

Nasi medaliści i multimedaliści:

Radosław Łukasiak - rzut oszczepem

Natalia Łyczak - skok w dal

Kinga Kobus, Aleksandra Półtorak, Anna Zdzichowska, Natalia Łyczak - sztafeta 4x100m

Adam Arbaszewski - 400m

Maciej Putkowski - 1000m

Maciej Putkowski, Sebastian Miłkowski, Adam Arbaszewski, Dawid Jaszczołt - sztafeta 4x100m

Wiktoria Boguszewska - 400m

Natalia Jankowska - 800m

Anna Zdzichowska - pchnięcie kulą

Brawo Wszyscy za godnie i wzorowe reprezentowanie Naszej szkoły

Brawo Trenerzy

W klasyfikacji szkół zajęliśMY III miejsce

• WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO-HISTORYCZNY

• "By czas nie zaćmił i niepamięć" w poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej to motto przewodnie wojewódzkiego konkursu literacko-historycznego. Uczestnicy konkursu nie tylko musieli wykazać się wiedzą, mieli wyciągnąć wnioski z opracowywanych materiałów.

Wiktoria Boguszewska i Adam Pura, uczniowie naszej szkoły przygotowali prace literackie na temat wydarzeń Obławy Augustowskiej. Za swój trud otrzymali wyróżnienie i gratulacje z rąk posła na sejm Pana Jarosława Zielińskiego. W gali rozdania nagród uczestniczył starosta siemiatycki Pan Marek Bobel, który powiedział:

"Ta młodzież, która docieka tej prawdy przysłuży się przeszłości, poznaniu tożsamości każdego z nas i każdego miejsca, w których to się wydarzyło."

• 🟠🟢🟡POWSTANIE NOWE BOISKO WIELOFUNKCYJNE W OSTROŻANACH‼️‼️ POWIAT SIEMIATYCKI INWESTUJE W MŁODZIEŻ I SPORT🟠🟢🟡

• Powiat Siemiatycki pozyskał ze środków Ministerstwa Sportu dofinansowanie w wysokości blisko 810 tys. złotych na realizację nowej inwestycji pn. ,,Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach”. Nowoczesne boisko sportowe zostanie wybudowane w tym roku

Projekt zakłada budowę ogrodzenia boisk, powstanie infrastruktury technicznej podziemnej (odwodnienie płyty boiska) oraz budowę sztucznego oświetlenia, by z boisk można było korzystać w godzinach wieczornych. To kolejna powiatowa inwestycja