• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Za nami kolejny rok nauki… W kwietniu pożegnaliśmy maturzystów, a dziś świadectwa otrzymały pozostałe klasy. Najlepsi zostali nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Najwyższą średnią ocen uzyskała Magda Jaroć, uczennica klasy II TL.

W czasie wakacji, całej Społeczności szkolnej, życzymy odpoczynku w pełnym słońcu, niegasnącego uśmiechu, odrobinę wiatru we włosach, szumu fal, pięknych widoków, wielu niezapomnianych chwil i spotkań z niezwykłymi ludźmi.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

• III Edycja Konkursu Filmowego „Pszczoła w obiektywie”

• Jeśli z Ziemi znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia: nie ma pszczół, nie ma zapylania, nie ma roślin, nie ma zwierząt, nie ma ludzi…”.

W obliczu obecnej sytuacji geopolitycznej te słowa Alberta Einsteina, nabierają szczególnego znaczenia. Tylko w Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad
              4 tys. odmian warzyw. Ocenia się, że co trzecia łyżka spożywanego przez nas jedzenia zależy właśnie od procesu zapylania. Nasz wschodni sąsiad przed wojną był w stanie wyżywić ponad 400 milionów ludzi nie wliczając w to populacji Ukrainy. Według danych statystycznych, 811 milionów ludzi na świecie w 2021 doświadczyło głodu. Jest to jeden z największych globalnych problemów. W 47 krajach świata sytuacja jest naprawdę trudna. Wojna w Ukrainie może spowodować wzrost tej liczby do 60. 3,1 miliona dzieci umiera z powodu niedoboru kalorii co roku. Problemy z dostawami żywności mogą powodować zamieszki, wojny, kryzysy migracyjne…

Świadomi znaczenia jakie odgrywają pszczoły uczniowie naszej szkoły chwycili za „kamery” i w ramach konkursu „Pszczoła w obiektywie” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski  wyprodukowali filmik o roślinach miododajnych, które są zasobami pokarmowymi dostarczającymi pszczołom nektaru, pyłku bądź spadzi. Scenariusz, reżyseria oraz gwiazdorska obsada: uczniowie klasy II Technikum Logistycznego: Karolina Bartosiuk, Magda Jaroć, Patryk Smuniewski )

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i przygotowanie materiału. Jest to niesamowicie piękny i ważny gest w jakże ważnej sprawie… i to już jest sukces!

• DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH im. WINCENTEGO WITOSA w OSTROŻANACH

• 1 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach po raz kolejny otworzyliśmy swoje drzwi, zapraszając uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców.

Poszukujący właściwego miejsca na dalszą edukację ósmoklasiści mogli zapoznać się z naszą ofertą, z atrakcyjnymi profilami kształcenia – technik rolnik, logistyk, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, organizacji turystyki czy ochrony środowiska. Uczniowie, zwiedzając szkołę i internat, mieli okazję poznać naszą bogatą bazę dydaktyczną, na przykład  działanie na żywo drukarki 3D czy profesjonalne wyposażenie pracowni gastronomicznych.

Przyszli kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogli porozmawiać z nauczycielami, uczniami, pracownikami, wziąć udział w przygotowanych zajęciach aktywizujących czy skosztować pysznej granity.

Na najlepszych uczestników w quizach escape classroom z wiedzy z przedmiotów ogólnoksztalcących czekały atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców w quizach  kulinarnych były hot dogi ufundowane przez hotel "Kresowiak" z Siemiatycz.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość zaszalenia na quadach (oczywiście w granicach rozsądku i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) czy zabawa w bubble football, wszystko to dzięki prowadzonej przez absolwentów Zespołu Szkół  Rolniczych w Ostrożanach "Pustelni Sękalik".

Finałem Dnia Otwartego był zapierający dech w piersi występ Mistrzów Polski w akrobatyce powietrznej "Aerial  Dream Team" z Białegostoku. Powietrzne tancerki zawładnęły widownią nieasmowitymi akrobacjami, umiejętnościami i siłą.

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do zaplanowania przyszłości razem z Zespołem Szkół Rolniczych w Ostrożanach.