• AKCJA "ŻONKILE"

• ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ...

Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach kolejny raz bierze udział  w projekcie  „Żonkile”  Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN. Akcja  upamiętnia powstanie w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 r. Uczniowie pod kierunkiem p.Eugenii Dąbrowskiej i Jolanty Gąsowskiej korzystają z  materiałów edukacyjnych zaproponowanych przez Muzeum POLIN, które przybliżają młodzieży historię o bohaterach z warszawskiego getta. Gestem symbolicznym jest też składanie papierowych żonkili – symbolu pamięci o powstaniu.

• PODSUMOWANIE AKCJI EDUKACJI - PORZĄDKUJEMY I NIE MARNUJEMY

• "Serdecznie dziękuję za udział w Kampanii „AKCJA EDUKACJA - PORZĄDKUJEMY I NIE MARNUJEMY” sponsorowanej przez BeRawKids. Twoja placówka stała się częścią ekologicznej misji innowacyjnej edukacji! Mimo, że kapituła Akcji postanowiła wyróżnić inną placówkę, w imieniu organizatorów, partnerów i całego zespołu Ubrania Do Oddania chcę przekazać wielki podziw i wdzięczność. Wasze zaangażowanie jest dla nas inspiracją do działania. Bo to Wy niesiecie realną pomoc Ziemi, brawo!

W załączniku wysyłam oficjalne podziękowanie.

Jestem przekonana, że podopieczni placówki dokonają w przyszłości wielkich rzeczy! Jeszcze raz, dziękuję za udział w Kampanii. pozdrawiam

-----------------------------------

Małgorzata Borkowska

CSR Manager

P.S. Udało nam się zebrać prawie 600kg niepotrzebnych ubrań! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

• Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach na TARGACH OGRODNICZYCH w Szepietowie

• Targi Edukacyjno-Zawodowe

• W dniu 7 kwietnia 2022 r. w ramach projektu Podlaska Sieć Doradztwa Zawodowego” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Targach Edukacyjno-Zawodowych w Bielsku Podlaskim.

Targi skierowane były do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatów: siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego. Celem targów  było  zapoznanie się  młodzieży z ofertą edukacyjną szkół zawodowych (branżowych i techników).

Uczniowie  naszej szkoły zachęcali uczniów do zapoznania się z ofertą kierunków kształcenia i możliwościami jakie daje nauka w ZSR w Ostrożanach.

Ogromne zainteresowanie wzbudzało nasze stoisko gastronomiczne, gdzie przyszli absolwenci mogli skosztować różne słodkości oraz słynne ostrożańskie zaguby.

Targi były również okazją do wręczenia nagród za udział w konkursie filmowym „NAKRĘĆ się na ZAWÓD” organizowanym w lutym br. ,skierowanym do uczniów szkół zawodowych.

Pierwsze miejsce zdobyły nasze uczennice: Wiktoria Ilczuk, Renata Bondarczuk i Paulina Łuczaj, które uroczyście odebrały główną nagrodę 3000zł .

Gratulujemy dziewczynom i dziękujemy wszystkim internautom, którzy oddali głos na reprezentantki naszej szkoły.

Więcej zdjęć  z targów można obejrzeć na stronie:

Zwycięski film można obejrzeć "klikając" link poniżej

• Wyniki II edycji konkursu gastronomicznego „MASTERCHEF OSTROŻANY”

• ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH w OSTROŻANACH – SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWIE

W dniu 5 kwietnia 2022 r. odbyła się II edycja konkursu gastronomicznego dla uczniów klas VIII szkół podstawowych „MASTERCHEF  OSTROŻANY 2022”.

W tegorocznej edycji wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn. Celem konkursu była promocja zdrowego odżywiania oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności kulinarnych wśród młodzieży.

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test pisemny „Jak żyć słodko, ale bez cukru”, a także samodzielnie przygotować burgera wołowego, wegetariańskiego z ciecierzycy, sos oraz surówkę.

Po każdym etapie drużyny oceniano. Przy ocenie brany był pod uwagę: smak, estetyka, technika sporządzania dań oraz sposób podania.

Po przeliczeniu punktacji Jury Konkursowe ogłosiło wyniki:

• I miejsce – drużyna reprezentująca SP w Drohiczynie (skład: Julia Hapoń, Milena Zakrzewska, Wiktoria Ziniewicz)
              • II miejsce – drużyna reprezentująca SP w Mielniku (skład: Zuzanna Baranowska, Klaudia Sypek, Mateusz Dekarz)
              • III miejsce – drużyna reprezentująca SP nr 1 w Siemiatyczach (skład: Julia Dolińska, Alicja Sołomacha, Kinga Studzińska)

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• 25 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI RP

• Ćwierć wieku temu Zgromadzenia Narodowe uchwaliło obecną Konstytucję RP. Z tej okazji w ZSR w Ostrożanach odbył się konkurs wiedzy ze znajomości Konstytucji. Zwyciężył Mateusz Lenkiewicz z klasy IIITL.