19 listopada przypada Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet. To inicjatywa mająca na celu wspieranie i rozwijanie umiejętności, wiedzy oraz postaw które umożliwiają kobietom zakładanie, rozwijanie i skuteczne prowadzenie własnych biznesów. Z tego powodu P. Eugenia Dąbrowska na lekcji z podstaw przedsiębiorczości w klasie III TŻ zaprosiła naszą nauczycielkę Edytę Annę Brzozowską. Pani Edyta od 6 lat prowadzi w Siemiatyczach noclegi Pod Skrzydłami Podlasia . Na spotkaniu uczniowie zapoznali się z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej takich jak zarządzanie finansami, marketing, reklama przedsiębiorstwa czy opracowanie planu biznesowego. Była to dobra praktyczna lekcja z działalności gospodarczej.
Aktualności
DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Finał kampanii przypada 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.
Nasza Szkoła również dołączyła do akcji. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli ubrania w kolorze czerwonym jako symboliczny sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci.
OCHRONA ZDROWIA I ŻYCIA W GOSPODARSTWIE ROLNYM
W dniu 18 listopada w naszej szkole odbył się konkurs "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy V TR. Zwycięzcą etapu szkolnego został Patryk Hapoń. Dwóch laureatów otrzymało nagrody rzeczowe.
Patrykowi życzymy udanego startu w kolejnym etapie.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
- 4
15.11.2024 r. po raz trzeci uczciliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku. W tym roku odbyła się już po raz 14. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie ZSR oraz chętni nauczyciele.
I Edycja Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii!
- 2
Organizatorem Konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział
w Radomiu we współpracy z:-Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi
-Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej
-Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego
-Krajowym Zarządem Związku Młodzieży Wiejskiej
Etap regionalny konkursu ,,Olimpiada Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii'' odbył się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Naszą Szkołę godnie reprezentowali :
-laureat pierwszego miejsca etapu szkolnego Rafał Stępkowski, Uczeń klasy IV TR
-Patryk Różański kl. V TR
-Paweł Jaszczołt kl. I TR
Uczniom Gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach
i olimpiadach.
🥔DZIEŃ PLACKÓW ZIEMNIACZANYCH🥔
13 listopada przypada Dzień Placków Ziemniaczanych. Z tej okazji ogłaszamy konkurs i zachęcamy do udziału wszystkich uczniów bez względu na kierunek kształcenia
Czas start!
WARSZTATY Z PRZETWÓRSTWA DZICZYZNY - SKÓROWANIE I PODZIAŁ ŁANI
- 33
12 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty z przetwórstwa dziczyzny, które przeprowadzili: Pan Arkadiusz Płotka - lekarz weterynarii i Pan Wiesław Godun - technik weterynarii.
Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych na początku spotkania zostali zapoznani z wiedzą teoretyczną dotyczącą rozbioru łani.
Po wykładzie nastąpił czas na przejście do praktyki. Przedstawiciele młodzieży pod czujnym okiem specjalistów mogli samodzielnie dokonać skórowania. W trakcie tej czynności prowadzący dawali bardzo cenne rady, opowiadali na co zwracać szczególną uwagę by nie uszkodzić mięśni, służyli pomocą, bardzo chętnie odpowiadali również na pytania uczniów.
Następnie wspólnie dokonano podziału tuszy łani na części i elementy gastronomiczne. Prowadzący przez cały czas wspólnej pracy z młodzieżą opowiadali o właściwościach dziczyzny, o jej zastosowaniu, ale też podkreślali jak ważny jest szacunek do mięsa i odpowiednie postępowanie z nim.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Arkadiusza Płotki oraz Pana Wiesława Goduna za przeprowadzenie niezwykle ciekawych i merytorycznych zajęć oraz za otwartość do młodych ludzi i chęć dzielenia się wiedzą.
Przedstawiciele naszej szkoły podczas świętowania 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Siemiatyczach
- 3
BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI W SIEMIATYCZACH
- 8
7 listopada br. odbyły się XXXI Biegi Niepodległości w sztafetach dziewcząt i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali:
Drużyna dziewcząt: Kinga Kobus, Zuzanna Kryńska, Anna Zdzichowska, Dominika Koczewska, Paulina Kowalczuk, Marlena Majewska-Nazarko, Daria Zaremba.
Drużyna chłopców: Hubert Dobrogowski, Karol Moczulski, Patryk Smuniewski, Dawid Jaszczołt, Mateusz Oksztul, Tomusz Czarkowski, Bartłomiej Bloch i Maksymilian Zalewski.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH IM.WINCENTEGO WITOSA W OSTROŻANACH
- 16
Uczniowie ZSR w Ostrożanach, których patronem jest Wincenty Witos- jeden z ojców niepodległości, uroczyście obeszli kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Punktualnie o 11.11 rozpoczęliśmy akcją „Szkoła do hymnu” i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Młodzież przygotowała również patriotyczną część artystyczną- krótki rys historyczny przeplatany wzruszającymi utworami lirycznymi i pieśniami. Całość dopełniła dekoracja w narodowych barwach.
Rozstrzygnięcie konkursu o tytuł ,,Mistrza Logistyki"
W dniu 8.11.2024 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Mistrza Logistyki oraz rozdanie nagród.
Po intensywnych zmaganiach w finale, uczestnicy, którzy wykazali się najlepszymi umiejętnościami w zakresie planowania logistycznego i zarządzania procesami, zostali uhonorowani. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy.
Wszyscy finaliści zdobyli cenne doświadczenie i mieli okazję doskonalić swoje kompetencje logistyczne, co będzie istotnym atutem w ich dalszej nauce i przyszłej karierze zawodowej.
Szkolny konkurs o tytuł ,,Mistrza Logistyki" - etap II
- 3
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finałowym etapie konkursu logistycznego o tytuł Mistrza Logistyki, gdzie zmierzyli się z praktycznymi zadaniami wymagającymi zaawansowanej wiedzy z zakresu logistyki. W finale uczestnicy musieli m.in. wykazać się umiejętnościami w planowaniu transportu, zarządzaniu magazynem i optymalizacji procesów logistycznych.
Dzięki swojemu zaangażowaniu i praktycznym umiejętnościom uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania oraz pasji do logistyki, co zaowocowało znaczącymi osiągnięciami w konkursie.
Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników – konferencja
- 8
Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników – konferencja
„Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym –etap krajowy”
W dniach 06-07 listopada 2024 r. Uczniowie Naszej Szkoły - Karol Olszewski (kl. V TR) , Szymon Borzym (kl. V TR) - laureaci I i II miejsca „Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym” etapu szkolnego oraz Konrad Kazimierczuk (kl. I TR) uczestniczyli w konferencji „Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników", zorganizowanej w Warszawie
w Hotelu Sound Garden przez Centrum Doradztwa Rolniczego.W krajowym etapie konkursu dot. wiedzy o rolnictwie ekologicznym naszą Szkołę pięknie reprezentował Karol Olszewski - laureat I miejsca etapu szkolnego.
Udział w wydarzeniu dał możliwość wysłuchania wspaniałych Prelegentów, m.in.:
- profesora Dr hab. - Pana Władysława Łuczka –Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który omówił znaczenie rolnictwa ekologicznego w kontekście zrównoważonego rozwoju
- laureatów konkursów „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, „Najlepszy Przetwórca Ekologiczny”, którzy zaprezentowali aspekt praktyczny rolnictwa ekologicznego.
-dr inż. Jacka Skudlarskiego -SGGW –rolnictwo 4.0 w ekologicznej produkcji żywności
-Dyrektora Biura Rolnictwa Ekologicznego i Produktów Regionalnych, Pani Małgorzaty Waszewskiej -Certyfikacja Gospodarstw Ekologicznych-systemy kontroli i certyfikacji
-dr inż. Urszuli Sołtysiak-Eksperta rolnictwa ekologicznego, rzecznika Polskiej Izby Żywności Ekologicznej-Zasady procesu certyfikacji ekologicznej gospodarstw i przetwórni w praktyce
W Konferencji wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z 62 szkół rolniczych z całej Polski.
ŚNIADANIE DAJE MOC
- 9
Uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki że Szkoły Podstawowej w Drohiczynie w celu przeprowadzenia akcji " Śniadanie daje moc".
Dzieci mogły skosztować zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Bardzo ważne jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Warto jest uświadomić młodym ludziom że zdrowo znaczy również pysznie.
Odwiedziliśmy również klasy ósme wraz ze słodkim, zdrowym poczęstunkiem - muffinkami marchewkowymi.
WARSZTATY Z KLANZĄ
- 2
7 listopada 2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne z animatorką KLANZY.
W warsztatach tych udział wzięła młodzież z klasy I TR/TL/TŻiUG.
Co to jest KLANZA? KLANZA jest organizacją pozarządową, skupiającą osoby aktywne, poszukujące nowych rozwiązań zmierzających do zmiany rzeczywistości edukacyjnej. Wprowadza styl w nauczaniu, wychowaniu i animacji społeczno-kulturalnej, wyzwalający aktywność własną uczestników w atmosferze współpracy i poszanowania podmiotowości. KLANZA to ludzie z pasją
i pomysłami, ludzie aktywni, profesjonaliści. KLANZA to stowarzyszenie działające na rzecz wzbogacenia i uatrakcyjnienia procesu edukacji i wychowania oraz animacji społeczno-kulturalnej w grupie dzieci, młodzieży i dorosłych.
PRÓBNA EWAKUACJA
- 42
7 listopada po godzinie 10 w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach rozbrzmiały trzy dzwonki oznaczające ewakuację.
Uczniowie wraz z nauczycielami szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły zachowując wszelkie środki ostrożności i udali się na miejsce zbiórki. Nad bezpieczeństwem uczniów i sprawną ewakuacją czuwały zastępy Straży Pożarnej - JRG Siemiatycze oraz OSP Sieniewice i OSP Lisowo. Strażacy dotarli do pomieszczenia, w którym wybuchł pożar oraz przeszukali pozostałe pomieszczenia w szkole. Jedna z uczennic, która nie opuściła budynku została znaleziona przez strażaków i wyniesiona na miejsce zbiórki. Na szczęście były to tylko ćwiczenia!
Dzięki organizacji takiej próbnej ewakuacji mieliśmy możliwość wdrożyć w życie poznane procedury oraz przygotować się na nagłą sytuację, w razie wybuchu pożaru czy inną zagrażającą naszemu zdrowiu i życiu.
Bardzo dziękujemy za koordynowanie całą akcją Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Panu Przemysławowi Trochimiakowi, Zastępcy Dowódcy Panu Łukaszowi Krasowskiemu oraz Pani Inspektor BHP Janinie Tokajuk!
WYCIECZKA KLASY III TL DO PRONARU W SIEMIATYCZACH
- 9
Nasi uczniowie odwiedzili Firmę PRONAR, w której zobaczyli jak wygląda praca w magazynie od strony pracowników.
Opanowaną na lekcjach przedmiotów zawodowych teorię, mlodzież mogła wykorzystać w praktyce i dzięki temu zdobyć nowe doświadczenie.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
- 74
Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole był pełen kolorów i radości! Uczniowie przebrani za ulubioną postać bajkową zaprezentowali się na wybiegu, wzbudzając zachwyt kolegów, koleżanek i nauczycieli. Nie zabrakło również ukrytych pod przebraniami pedagogów. Na szkolnych korytarzach można było spotkać bohaterów różnych z bajek, takich jak wróżki, księżniczki i superbohaterowie. Na najlepsze kostiumy i charakteryzacje czekały bajkowe nagrody.
Był to dzień pełen uśmiechów i dobrej zabawy!
MISTRZ GEOGRAFII EUROPY - I ETAP KONKURSU
- 19
W tym tygodniu klasy II uczestniczyły w eliminacjach do I etapu konkursu
"Mistrz Geografii Europy"
Celem konkursu geograficznego Europy jest rozwijanie wiedzy uczestników na temat geografii. Uczestnicy mają szansę sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie m.in. map, stolic, rzek, gór, i krain geograficznych. Konkurs ma promować zainteresowanie geografią oraz rozwijać umiejętności analityczne i krytyczne myślenie.
Do Etapu II dostały się następujące osoby.
Klasa II TR
Kacper Krakówko, Arkadiusz Pawluczuk, Łukasz Maćkowiak, Adrian Daniluk, Norbert Wierciński i Adrian Kosk
Klasa II TŻ
Szymon Michaluk, Paulina Kowaluk, Viktoria Zhurowska, Wiktoria Płonowska, Kamila Sawicka
Klasa II TL
Alan Romaniuk, Jakub Kaczmarek, Tomasz Korniluk,Jakub Zdzichowski, Aleksander Toczko, Julia Adamczuk, Wiktoria Tryniszewska i Marcel Wudarski.
Etap II już wkrótce.
WARSZTATY Z PRZETWÓRSTWA MLEKA W SZEPIETOWIE
- 13
5 listopada uczniowie klas IV i V TŻiUG uczestniczyli w warsztatach z produkcji serów, które odbyły się w Podlaskim Centrum Technologii Rolno-Spożywczych w Szepietowie.
Podczas warsztatów młodzież miała okazję poznać tajniki produkcji serów. Szkolenie to było wspaniałym doświadczeniem ponieważ większość czynności związanych z produkcją uczniowie wykonali samodzielnie.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie