zdjęcie pochodzi z posta Województwo Podlaskie
Więcej o konkursie :
zdjęcie pochodzi z posta Województwo Podlaskie
Więcej o konkursie :
26 listopada byliśmy gospodarzem III turnieju II Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego w Futsalu. Rozegraliśmy dwa mecze z ZSOiZ z Czyżewa i ZSZ z Wysokiego Mazowieckiego.
Z Czyżewem wygraliśmy 14:2 i zremisowaliśmy 5:5 z Wysokim Mazowieckim. Uzyskany wyniki były efektem ciężkiej pracy całego zespołu.
W dniu 27 listopada 2024 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej 14 batalionu obrony pogranicza Hajnówka.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych stojących przed podjęciem decyzji o wyborze przyszłej kariery. Podczas spotkania przedstawiono informacje na temat sposobu rekrutacji oraz z korzyści z bycia żołnierzem WOT.
Spotkanie okazało się bardzo owocne ponieważ kilka osób wypełniło wniosek o przyjęcie do służby.
15 listopada w naszej szkole został zorganizowany konkurs z języka angielskiego, w którym uczniowie mieli możliwość sprawdzić jak dobrze opanowali gramatykę w języku angielskim. Pod okiem anglistek P. Moniki Szymczyk i P. Anny Markowskiej uczniowie odpowiedzieli na sto pytań obejmujących zagadnienia na poziomie B2 - matury rozszerzonej. Najlepszy wynik i tym samym pierwsze miejsce zajęła Karolina Bartosiuk z klasy VTL. Drugie miejsce z wysokim wynikiem zajęła Julia Rudnicka z klasy IIITŻiUG. Trzecie miejsce należy do Magdy Jaroć.
Gratulujemy serdecznie ! Congratulations and keep it up!
W dniu 26.11.2024r. odbyło się UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW STYPENDYSTÓW RADY MINISTRÓW za rok szkolny 2023/2024 w II LO im. Księżnej Anny Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.
Z rąk posła na Sejm Krzysztofa Truskolaskiego wyróżnienie otrzymała nasza uczennica KINGA BŁAŻEJAK.
GRATULUJEMY !!!
21 listopada w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa młodzież miała okazję spotkać się z ratownikiem medycznym Panem Marcinem Usakiewiczem. Nasz Gość to człowiek o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, który z pasją opowiadał o swojej pracy. Wyjaśnił, jak ważne jest szybkie i prawidłowe udzielanie pomocy w nagłych wypadkach. Podkreślał znaczenie zachowania spokoju i podejmowania szybkich decyzji w trudnych sytuacjach, jak wiele można zrobić, by uratować ludzkie życie. Przypomniał postępowanie w przypadku utraty przytomności, zadławienia, krwawienia i krwotoku, złamań, oparzeń oraz w innych nagłych zdarzeniach. Zademonstrował, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), jak używać defibrylatora AED. Warto wspomnieć, iż nasza szkoła posiada defibrylator AED.
Spotkanie było niezwykle pouczającym i pełnym emocji doświadczeniem.
. Tym razem do ostatecznej rywalizacji wybraliśmy następujące osoby tj.
Klasa II TŻ
1. Szymon Michaluk
2. Kamila Sawicka
3. Wiktoria Płonowska
Klasa II TR
1. Kacper Krakówko
2. Łukasz Maćkowiak
3. Adrian Daniluk
Klasa II TL
1. Jakub Kaczmarek
2. Tomasz Korniluk
3. Jakub Zdzichowski
4. Alan Romaniuk
5. Aleksander Toczko
Gratulujemy. Wkrótce finał
19 listopada przypada Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet. To inicjatywa mająca na celu wspieranie i rozwijanie umiejętności, wiedzy oraz postaw które umożliwiają kobietom zakładanie, rozwijanie i skuteczne prowadzenie własnych biznesów. Z tego powodu P. Eugenia Dąbrowska na lekcji z podstaw przedsiębiorczości w klasie III TŻ zaprosiła naszą nauczycielkę Edytę Annę Brzozowską. Pani Edyta od 6 lat prowadzi w Siemiatyczach noclegi Pod Skrzydłami Podlasia . Na spotkaniu uczniowie zapoznali się z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej takich jak zarządzanie finansami, marketing, reklama przedsiębiorstwa czy opracowanie planu biznesowego. Była to dobra praktyczna lekcja z działalności gospodarczej.
OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Finał kampanii przypada 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.
Nasza Szkoła również dołączyła do akcji. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli ubrania w kolorze czerwonym jako symboliczny sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci.
W dniu 18 listopada w naszej szkole odbył się konkurs "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy V TR. Zwycięzcą etapu szkolnego został Patryk Hapoń. Dwóch laureatów otrzymało nagrody rzeczowe.
Patrykowi życzymy udanego startu w kolejnym etapie.
15.11.2024 r. po raz trzeci uczciliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku. W tym roku odbyła się już po raz 14. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie ZSR oraz chętni nauczyciele.
Organizatorem Konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział
w Radomiu we współpracy z:
-Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi
-Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej
-Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego
-Krajowym Zarządem Związku Młodzieży Wiejskiej
Etap regionalny konkursu ,,Olimpiada Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii'' odbył się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Naszą Szkołę godnie reprezentowali :
-laureat pierwszego miejsca etapu szkolnego Rafał Stępkowski, Uczeń klasy IV TR
-Patryk Różański kl. V TR
-Paweł Jaszczołt kl. I TR
Uczniom Gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach
i olimpiadach.
13 listopada przypada Dzień Placków Ziemniaczanych. Z tej okazji ogłaszamy konkurs i zachęcamy do udziału wszystkich uczniów bez względu na kierunek kształcenia
Czas start!
12 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty z przetwórstwa dziczyzny, które przeprowadzili: Pan Arkadiusz Płotka - lekarz weterynarii i Pan Wiesław Godun - technik weterynarii.
Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych na początku spotkania zostali zapoznani z wiedzą teoretyczną dotyczącą rozbioru łani.
Po wykładzie nastąpił czas na przejście do praktyki. Przedstawiciele młodzieży pod czujnym okiem specjalistów mogli samodzielnie dokonać skórowania. W trakcie tej czynności prowadzący dawali bardzo cenne rady, opowiadali na co zwracać szczególną uwagę by nie uszkodzić mięśni, służyli pomocą, bardzo chętnie odpowiadali również na pytania uczniów.
Następnie wspólnie dokonano podziału tuszy łani na części i elementy gastronomiczne. Prowadzący przez cały czas wspólnej pracy z młodzieżą opowiadali o właściwościach dziczyzny, o jej zastosowaniu, ale też podkreślali jak ważny jest szacunek do mięsa i odpowiednie postępowanie z nim.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Arkadiusza Płotki oraz Pana Wiesława Goduna za przeprowadzenie niezwykle ciekawych i merytorycznych zajęć oraz za otwartość do młodych ludzi i chęć dzielenia się wiedzą.
7 listopada br. odbyły się XXXI Biegi Niepodległości w sztafetach dziewcząt i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali:
Drużyna dziewcząt: Kinga Kobus, Zuzanna Kryńska, Anna Zdzichowska, Dominika Koczewska, Paulina Kowalczuk, Marlena Majewska-Nazarko, Daria Zaremba.
Drużyna chłopców: Hubert Dobrogowski, Karol Moczulski, Patryk Smuniewski, Dawid Jaszczołt, Mateusz Oksztul, Tomusz Czarkowski, Bartłomiej Bloch i Maksymilian Zalewski.
Uczniowie ZSR w Ostrożanach, których patronem jest Wincenty Witos- jeden z ojców niepodległości, uroczyście obeszli kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Punktualnie o 11.11 rozpoczęliśmy akcją „Szkoła do hymnu” i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Młodzież przygotowała również patriotyczną część artystyczną- krótki rys historyczny przeplatany wzruszającymi utworami lirycznymi i pieśniami. Całość dopełniła dekoracja w narodowych barwach.
W dniu 8.11.2024 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Mistrza Logistyki oraz rozdanie nagród.
Po intensywnych zmaganiach w finale, uczestnicy, którzy wykazali się najlepszymi umiejętnościami w zakresie planowania logistycznego i zarządzania procesami, zostali uhonorowani. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy.
Wszyscy finaliści zdobyli cenne doświadczenie i mieli okazję doskonalić swoje kompetencje logistyczne, co będzie istotnym atutem w ich dalszej nauce i przyszłej karierze zawodowej.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finałowym etapie konkursu logistycznego o tytuł Mistrza Logistyki, gdzie zmierzyli się z praktycznymi zadaniami wymagającymi zaawansowanej wiedzy z zakresu logistyki. W finale uczestnicy musieli m.in. wykazać się umiejętnościami w planowaniu transportu, zarządzaniu magazynem i optymalizacji procesów logistycznych.
Dzięki swojemu zaangażowaniu i praktycznym umiejętnościom uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania oraz pasji do logistyki, co zaowocowało znaczącymi osiągnięciami w konkursie.
Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników – konferencja
„Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym –etap krajowy”
W dniach 06-07 listopada 2024 r. Uczniowie Naszej Szkoły - Karol Olszewski (kl. V TR) , Szymon Borzym (kl. V TR) - laureaci I i II miejsca „Testu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym” etapu szkolnego oraz Konrad Kazimierczuk (kl. I TR) uczestniczyli w konferencji „Produkcja ekologiczna szansą dla młodych rolników", zorganizowanej w Warszawie
w Hotelu Sound Garden przez Centrum Doradztwa Rolniczego.
W krajowym etapie konkursu dot. wiedzy o rolnictwie ekologicznym naszą Szkołę pięknie reprezentował Karol Olszewski - laureat I miejsca etapu szkolnego.
Udział w wydarzeniu dał możliwość wysłuchania wspaniałych Prelegentów, m.in.:
- profesora Dr hab. - Pana Władysława Łuczka –Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który omówił znaczenie rolnictwa ekologicznego w kontekście zrównoważonego rozwoju
- laureatów konkursów „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, „Najlepszy Przetwórca Ekologiczny”, którzy zaprezentowali aspekt praktyczny rolnictwa ekologicznego.
-dr inż. Jacka Skudlarskiego -SGGW –rolnictwo 4.0 w ekologicznej produkcji żywności
-Dyrektora Biura Rolnictwa Ekologicznego i Produktów Regionalnych, Pani Małgorzaty Waszewskiej -Certyfikacja Gospodarstw Ekologicznych-systemy kontroli i certyfikacji
-dr inż. Urszuli Sołtysiak-Eksperta rolnictwa ekologicznego, rzecznika Polskiej Izby Żywności Ekologicznej-Zasady procesu certyfikacji ekologicznej gospodarstw i przetwórni w praktyce
W Konferencji wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z 62 szkół rolniczych z całej Polski.
Powered by aSc EduPage