• WYCIECZKA KLAS MATURALNYCH

• Ten dzień się nie powtórzy...

Maturzyści z naszej szkoły postanowili wykorzystać pierwsze dni jesiennej aury by aktywnie spędzić czas. Wspaniała atmosfera, rozmowy przy ognisku, smaczne kielbaski i zaciekła walka w lesie to wspomnienia, które zostaną z nami na lata

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• Uczniowie Internatu wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach projektu „Zyskujesz, gdy Segregujesz, bo wspólnym działaniem PLANETĘ Ratujesz!” finansowanego przez Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Celem konkursu pt. „Ochrona środowiska każdemu sercu bliska” było promowanie pozytywnych, proekologicznych zachowań i upowszechnianie dobrych praktyk służących ochronie środowiska. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 30 października 2024r. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie. Gratulujemy Zwycięzcom!

• Wyjazd do Gospodarstwa ekologicznego Państwa Żebrowskich TURVITA

• Wyjazd do Gospodarstwa ekologicznego Państwa Żebrowskich TURVITA z Mazowsza w związku
              z uczestnictwem Szkoły w Programie Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Funduszu Ekologii współfinansowanego ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW.

30.09.2024 młodzież z klas IV,V, oraz przedstawiciele klas I,II,III kształcąca się w zawodzie Technik Rolnik była na wycieczce dydaktycznej w ekologicznym gospodarstwie rolnym oraz przetwórni w jednym . TURVITA to Najlepsze Gospodarstwo i Przetwórca  Ekologiczny  2023 roku, które powstało z pasji do rolnictwa i w celu produkowania certyfikowanych produktów ekologicznych najwyższej jakości.

Głównym kierunkiem produkcji jest ekologiczny chów bydła mlecznego, pozyskiwane mleko w całości przekazywane jest do własnej przetwórni, takie rozwiązanie gwarantuje najwyższą jakość mleka oraz powstałych na jego bazie produktów mlecznych.

Przedsiębiorstwo w 99% jest wolne od plastiku ze względu na fakt, że wykorzystywane są opakowania szklane nadające się do recyklingu. Dodatkowo przetwórnia wyposażona jest w pompy ciepła, dzięki którym powstałe artykuły posiadają niski ślad węglowy.

Jest to przykład gospodarstwa, gdzie pracowitość i odwaga właścicieli połączyła siły z ich kreatywnością
              i ogromną przedsiębiorczością.

Odwiedzanie takich miejsc inspiruje, zachęca do działania i pokazuje, że chociaż droga na szczyt nie zawsze jest łatwa, to widoki i perspektywy rekompensują każdy poniesiony trud.

Dziękujemy  bardzo Panu Waldemarowi Żebrowskiemu za poświęcony czas oraz garść rzetelnej wiedzy, życzymy kolejnych szerokich perspektyw rozwoju.