Niebawem uczniowie klas I-IV naszej szkoły będą mieli okazję doświadczyć nauki w zupełnie nowy dla nich sposób - w nowoczesnym centrum edukacyjnym.
"Lekcja pod kopułą" odbędzie się 17 marca. Zapraszamy!
Niebawem uczniowie klas I-IV naszej szkoły będą mieli okazję doświadczyć nauki w zupełnie nowy dla nich sposób - w nowoczesnym centrum edukacyjnym.
"Lekcja pod kopułą" odbędzie się 17 marca. Zapraszamy!
W naszej szkole jedenastu wychowawców w ramach programu „Dobry Temat”, organizowało cykliczne spotkania, które miały na celu wsparcie uczniów w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, rozwijanie kompetencji społecznych oraz promowanie pozytywnych postaw. Realizacja programu przyniosła wiele korzyści dla całej społeczności szkolnej. Wśród najważniejszych efektów można wymienić:
Zwiększenie świadomości uczniów na temat zdrowych relacji i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
Poprawę komunikacji i współpracy w grupie.
Lepsze rozumienie własnych emocji oraz umiejętność ich kontrolowania.
Wzrost motywacji do działania i świadomego podejmowania decyzji.
Większe zaangażowanie nauczycieli i rodziców w wspieraniu uczniów.
Uczniowie podkreślali, że forma zajęć była interesująca, a poruszane tematy – bardzo bliskie ich codziennym doświadczeniom.
„Dobry Temat” to nowoczesny program profilaktyczny, który został opracowany przez Fundację „Wypłyń na Głębię”. Program składa się z cyklu 10 interaktywnych lekcji w formacie wideo, z których każda trwa około 35 minut. Lekcje prowadzone przez Jana Melę – podróżnika i zdobywcę dwóch biegunów były wzbogacone o dyskusje, ćwiczenia grupowe oraz interaktywne ankiety, które angażowały uczniów i pozwalały na refleksję nad omawianymi zagadnieniami.
Projekt „Dobry Temat” okazał się wartościową inicjatywą i pokazał, jak ważne jest budowanie bezpiecznej i wspierającej atmosfery w szkole.
3 marca 2025 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, zorganizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej.
Konkurs był skierowany do młodych rolników, uczniów szkół rolniczych zainteresowanych podnoszeniem wiedzy z zakresu produkcji rolnej z województwa podlaskiego. Coroczną ideą Olimpiady jest rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, popularyzacja osiągnięć oraz promowanie innowacyjnego i konkurencyjnego rolnictwa.
Udział w Olimpiadzie to zaszczyt i prestiż nie tylko dla Uczestnika ,ale także dla Szkoły którą reprezentuje.
„Sukces przychodzi nie tylko ze zwycięstwem, ale czasem także z chęcią wygrania”. (F. Nietzsche). Taką chęcią wygrania wykazali się Uczniowie naszej szkoły:
-Paweł Brzeziński-2TR
-Łukasz Maćkowiak-2TR
-Piotr Zalewskii-2TR
-Bartłomiej Czmut -3TR
-Bartosz Kaczyński- 3TR
-Wiktoria Boguszewska IV TR
-Rafał Stępkowski IV TR
-Magdalena Rybałtowska V TR
-Szymon Borzym VTR
-Patryk Różański –V TR
-Karol Olszewski V TR
-PatrykHapoń-V TR
Rywalizacja była bardzo zacięta, w OMPR wzięło udział 73 osoby z 12 Szkół .Przejście do etapu ustnego tzw. dogrywki uwarunkowane było uzyskaniem minimum 30 pkt. z etapu pisemnego.
Sukces był w zasięgu ręki bowiem Magda Rybałtowska, Rafał Stępkowski, Patryk Różański, Karol Olszewski, Piotr Zalewski, Paweł Brzeziński wzięli udział w etapie ustnym.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud, wysiłek i pracę jaki został włożony w przygotowanie się do Olimpiady. Sukces w życiu nie polega na tym, że zawsze zwyciężamy, ale na tym, że nigdy się nie poddajemy. Tym samym wszystkim Uczniom życzymy niesłabnącego zapału do nauki i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!
2 marca 2025r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym.
Na trasie Perlejewo – Granne do pokonania były dwie odległości – 1963 m. i 5 km.
Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Jaszczołt, Mateusz Oksztul na dystansie 5 km oraz
Wioleta Galar, Zuzanna Głuchowska, Dominika Koczewska, Paulina Kowalczuk, Zuzanna Kryńska, Aleksandra Półtorak, Daria Zaremba, Bartłomiej Bloch, Jakub Koczewski, Patryk Korzeniewski, Karol Moczulski wraz z M. Radziszewskim i R. Chlebińskim na dystansie 1963 m.
Po zakończonym biegu na wszystkich uczestników czekały medale i pamiątkowe dyplomy oraz kiełbaski z grilla i jak zwykle pyszna grochówka.
Powered by aSc EduPage