• Podsumowanie stażu w Grecji

•   Pobierz słownik polsko-grecki  SLOWNICZEK-POLSKO-GRECKI.pdf

Staże zawodowe w Grecji - projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”

W dniach 19.04.2017-02.05.2017 (wyjazd 18.04, powrót 3.05) grupa młodzieży (48 osób + 4 opiekunów) odbyła praktyki w Grecji. Staż zawodowy zrealizowany został w ramach projektu „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” a jego organizatorem była Europejska Fundacja Edukacyjno-Sportowa. Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” – skierowany był do 48 uczniów kształcących się na kierunku technik agrobiznesu w szkole w Ostrożanach, Goworowie oraz Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu.

Podstawą projektu było przeprowadzenie stażu zawodowego w Grecji. Udział uczniów w programie stażowym zapewnił im poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej w szkole oraz możliwości skorzystania z doświadczenia wysoko wyspecjalizowanych pracowników organizacji greckiej. Ramowy program praktyk odpowiadał lokalnym potrzebom rolniczego regionu, z którego wywodzą się uczniowie, a także uwzględniał cele i wymogi kształcenia w zawodzie technika agrobiznesu.

Organizacją przyjmującą w Grecji była firma Georgikes Ekmetaleuseis, która specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń w zakresie agrobiznesu. Posiada również gospodarstwo agroturystyczne i szerokie kontakty biznesowe na terenie Riviery Olimpijskiej w Grecji.

Dla efektywnej realizacji projektu przed wyjazdem uczniowie uczęszczali na warsztaty językowe, kulturowe, psychologiczne oraz BHP.

Projekt był dostosowany do współczesnych wyzwań stawianych przez rolnictwo oraz odpowiadał na potrzeby lokalnego rynku pracy. Na praktykach zawodowych wspierane były postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, co na pewno zaowocuje w przyszłości tworzeniem przez uczniów własnych przedsiębiorstw agrobiznesu czy gospodarstw agroturystycznych, które są kluczowe dla rozwoju ich regionu. Umiejętności i kompetencje, jakie uczniowie zdobyli podczas praktyk zawodowych pozwolą im na lepsze odnalezienie się na rynku pracy.

W czasie wolnym uczniowie korzystali z uroków Morza Egejskiego, wypoczywali na plaży i korzystali z pięknej, słonecznej pogody oraz miejscowych atrakcji. Niezapomniane były też wycieczki po Grecji oraz smakowanie typowej greckiej kuchni.

Praktyki w Grecji umożliwiły uczniom możliwość rozwoju zawodowego, wrócili oni nie tylko z nową wiedzą i doswiadczeniem ale i wspaniałymi wspomnieniami z pobytu, były niesamowitą przygodą, w czasie której poznali grecką kulturę i kraj, spróbowali innego życia, stali się bardziej komunikatywni, otwarci i odważni a przy okazji poprawili znajomość języka angielskiego.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.efes.org.pl/nowoczesne-zarzadzanie-agrobiznesem-w-rolnictwie-i-agroturystyce/

Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”  nr 2016-1-PL01-KA102-025023 realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej