• Grecja - staż wrzesień_październik  2017

• Gastronomia z ZSR im. W. Witosa na praktykach w Grecji

Mija już trzeci tydzień zawodowych praktyk w Grecji naszej młodzieży. 50 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z czterema wychowawczyniami 12 września wyjechało na zagraniczny staż do zakładów i przedsiębiorstw gastronomicznych. Praktyki zostały zorganizowane w ramach programu Erasmus +, który jest finansowany przez Unię Europejską, sektora Kształcenie i Szkolenia zawodowe. Nasz projekt nr 2017-1-PL01-KA102-038144 pt. „Znajomość kuchni śródziemnomorskiej atutem na współczesnym rynku pracy” to ogromna szansa, aby nasi uczniowie poznali tajniki kuchni greckiej, rozpoczęli swoje pierwsze doświadczenie z gotowaniem, serwisem restauracyjnym oraz zapoznali się z pracą w przedsiębiorstwach branży gastronomicznej.

Do tej pory nauczyliśmy się jak przyrządza się różnego rodzaju dania mięsne, rybne oraz warzywne np. souvlaki, sznycel, pasticcio, moussaka, choriatiki. Pracowaliśmy na serwisie restauracyjnym oraz w kuchni hotelu Golden Sun i Dias. Odwiedziliśmy również tradycyjną grecką piekarnię, poznaliśmy metodę wyrobu pieczywa, maszyny oraz zaplecze produkcyjne. W ramach praktyk byliśmy także w winiarni oraz zakładzie produkującym oliwę z oliwek, poznaliśmy dokładny proces produkcji, jak i pracę w przedsiębiorstwie.

Prócz praktyk realizujemy również program kulturowy, zwiedziliśmy piękne Meteory, popłynęliśmy statkiem na wyspę Skiathos oraz udaliśmy z miasteczka Litochoro wzdłuż wąwozu Enipea, a także wjechaliśmy na Stary Pandelejmon.

Pozdrawiamy ze słonecznej Grecji i zachęcamy do śledzenia naszej strony na facebooku: