• Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach został beneficjentem projektu pt. „Europejski staż kluczem do sukcesu zawodowego” o nr umowy finansowej  2018-1-PL01-KA102-049588. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER Kształcenie i szkolenie zawodowe, a jego realizacja odbędzie się w okresie 01/08/2018 – 31/07/2019. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, program kulturowy, przejazdy lokalne w Grecji pokryte zostaną z budżetu projektu.

Projekt skierowany jest do łącznie 80 uczniów klas II, III i IV kształcących się w profilach Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Technik rolnictwa, którzy jesienią br. odbędą dwutygodniowy staż w greckich przedsiębiorstwach gastronomicznych i zakładach rolniczych. Mobilność zawodowa odbędzie się w dwóch turach wyjazdu na praktyki:

• 14/10/ - 27/10/2018 (40 uczniów wraz z 3 opiekunami – nauczycielami z ZSR w Ostrożanach)
            • 28/10/ - 10/11/2018 (40 uczniów wraz z 3 opiekunami – nauczycielami z ZSR w Ostrożanach)

Główne cele zawodowe projektu to:

• poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu gastronomii  i rolnictwa, a tym samym zapewnienie wzrostu jakości kształcenia zawodowego w szkole
            • gastronomowie nauczą się receptur i samodzielnego wykonywania najpopularniejszych dań w Grecji,  zdobędą kompetencje w zakresie oceniania jakości żywności oraz jej przechowywania sporządzania i ekspedycji potraw i napojów
            • uczniowie kształcący się w kierunku technik rolnictwa rozwiną umiejętności w wykonywaniu prac w produkcji roślinnej i zwierzęcej
            • rozwinięcie umiejętności językowych w zakresie specjalistycznej terminologii w języku angielskim oraz podstawach języka greckiego
            • poszerzenie kompetencji osobowych i społecznych m.in. współpracy w grupie międzynarodowej, odpowiedzialności za efekty pracy zespołowej oraz własnej; radzenie sobie w sytuacjach nowych podczas pobytu
            • cele międzykulturowe to poszerzenie kompetencji komunikacyjnych w środowisku międzynarodowym, zrozumienia, tolerancji i wzajemnego uczenia się przez osoby pochodzące z różnych kręgów kulturowych. Będą one realizowane w ramach zajęć przygotowawczych przed wyjazdem oraz wycieczek dydaktycznych i rekreacyjnych organizowanych podczas pobytu za granicą

Grecką organizacją przyjmującą jest Golden Sun Mobility Center z siedzibą w Platamonas.

Przed wyjazdem na staż zawodowy dla zakwalifikowanych uczestników odbędą się obowiązkowe zajęcia przygotowawcze z zakresu języka angielskiego i greckiego oraz pedagogiczno – kulturowe.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i uczestnictwa w projekcie zostały podane w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, który się znajduje w pikach do pobrania na niniejszej stronie. W najbliższym czasie odbędą się również spotkania informacyjno – organizacyjne dla uczestników oraz ich opiekunów.

Prosimy się również zapoznać z poniższym harmonogramem rekrutacji:

• 29/08/ - 05/09/2018 – Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych (do pobrania w plikach poniżej oraz sekretariacie szkoły)
            • 06/09/2018 – Posiedzenie Komisji rekrutacyjnej
            • 07/09/2018 – Ogłoszenie zakwalifikowanych uczestników wraz z listą rezerwową