• Rok szkolny 2022/2023

22. 12. 2022r.

„Magia Bożego Narodzenia nigdy się nie kończy,

a jej największym prezentem są rodziny i przyjaciele...”

Wśród wielu wydarzeń w naszym internacie jest jedno, na które wszyscy czekamy,

to... Wigilia. Ta szczególna uroczystość odbyła się 21 grudnia 2022r.

Wieczór rozpoczął się odczytaniem fragmentu Pisma Świętego i Błogosławieństwem udzielonym przez ks. Piotra Wójcika. Następnie młodzież zaprezentowała przygotowany montaż poetycko muzyczny. Tym miłym akcentem wprowadzono nas w okres najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Po życzeniach skierowanych przez Starostę Powiatu Siemiatyckiego Pana Marka Bobla, Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Pana Przemysława Chraniuka, Wicedyrektor ZSR w Ostrożanach Panią Małgorzatę Radziszewską, Proboszcza Parafii ks. Piotra Wójcika oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Mirosława Kadeja podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co najlepsze napełniając serca nadzieją i radością z Narodzenia Bożego Dzieciątka. Dzięki staraniom naszych wspaniałych mistrzyń kuchni na stole pojawił się czerwony barszcz, pierogi, smażona ryba, śledź na kilka sposobów, kapusta z grzybami, kompot oraz różne sałatki. Uroczystość Wieczerzy Wigilijnej swą obecnością uświetnili:

Starosta Powiatu Siemiatyckiego Pan Marek Bobel, Wicestarosta Powiatu Siemiatyckiego Pan Sylwester Zgierun, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa Pan Przemysław Chraniuk, ks. Piotr Wójcik Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Ostrożanach, księża posługujący w naszej parafii: ks. Stanisław Jaszczołt, ks. Paweł Badura, przedstawiciele Rady Rodziców: Pan Mirosław Kadej, Pani Maria Olszewska, Pani Monika Suszcz, oraz Rada Pedagogiczna. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten magiczny wieczór i sprawili, że atmosfera Wigilii internatowej pozostanie na długo w naszej pamięci.

01. 11. 2022r.

Listopad to czas refleksji i zadumy nad życiem, ale przede wszystkim jest to symbol pamiąci o tych, którzy odeszli. Wzorem lat ubiegłych wzięliśmy udział w akcji #SzkołaPamięta. Młodzież przygotowała wieńce i posprzątała Grób Rodziny Ciecierskich oraz Pomnik Poległych za Ojczyznę. Akcja ma na celu pielęgnowanie pamięci o postaciach związanych z historią regionu.

11. 10. 2022r.

WYBORY MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

W Internacie Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostrożanach  działa Młodzieżowa Rada Internatu, która jest organem przedstawicielskim społeczności wychowanków, powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem szkoły, Kierownikiem  Internatu i Radą Wychowawczą. W roku szkolnym 2022/2023 odbyły się kolejne demokratyczne wybory, które wyłoniły nowe Prezydium MRI.

19.09.2022r.

19 września 2022r. odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Siemiatyczach poświęcone EUROPEJSKIEMU DNIU BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Akcja EDWARD (European Day Without A Road Death) promuje „wizję zero”, przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

15.09.2022r.

W dniach 16-18 września przypada finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.