• Rok szkolny 2017/2018

21. 02. 2018r.

Spotkanie zorganizowane przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Komendę Powiatową Policji w Siemiatyczach pod tytułem „Mam wybór – mam rozsądek”.

13. 02. 2018r.

WALENTYNKI W INTERNACIE

21. 12. 2017r.

WIGILIA W INTERNACIE

06. 12. 2017r.

MIKOŁAJKI W INTERNACIE

06. 12. 2017r.

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

W INTERNACIE

27.11.2017r.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS.

Liczne akcje informacyjne odbywające się w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie i chorobie. W związku z tym wychowankowie internatu Zespołu Szkól Rolniczych w Ostrożanach uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym tego problemu.

Pierwsza część spotkania miała charakter prelekcji – pokaz slajdów o tematyce HIV/AIDS mających na celu uświadomienie zagrożenia i przekazanie słuchaczom zasad ostrożności i profilaktyki.

Wychowawczyni Pani Edyta Anna Brzozowska  zwróciła  uwagę na konieczność przełamywania barier – strachu i wynikającą z niego stygmatyzację osób zakażonych HIV i chorych na AIDS. Niestety, wiele osób wciąż myśli, że HIV i AIDS ich nie dotyczy. Blisko 90% Polaków nigdy nie wykonało testu na obecność wirusa. Młodzież  uczestnicząca w zajęciach  miała także możliwość obejrzenia filmów dotyczących HIV i AIDS.

Druga część wykładu  będzie miała charakter konkursowy.

09. 11. 2017r.

RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI

9 listopada 2017 roku w ramach akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami”

zorganizowaliśmy kampanię antynikotynową.

Na początku zmagaliśmy się z torem przeszkód, w skład którego wchodził: slalom, przenoszenie piłeczek do tenisa stołowego za pomocą słomki, pompowanie balonów, bieg po ławce równoważnej, czołganie się pod płotkami. Najlepsza okazała się drużyna „Rodzynek”, w skład której wchodzili: Ewa Wielkosielec, Agata Izdebska,

Natalia Poniatowska, Agata Zgiet, Damian Świetliński, Sylwester Tararuj.

Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przygotowały stanowisko informacyjno – edukacyjne, przy którym mieliśmy okazję wykonać pomiary ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy pomocy smokerlyzera, badanie ciśnienia tętniczego krwi, pomiary wagi ciała, masy mięśniowej,

tkanki tłuszczowej w organizmie oraz BMI. Dodatkowo za pomocą alkogogli można było sprawdzić jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Rozstrzygnęliśmy też konkurs na plakat antynikotynowy. Do konkursu zgłosiło się 13 grup, Jury, biorąc pod uwagę przekaz, technikę i estetykę wyłoniło trzy pierwsze miejsca. Nagrody otrzymali:

I – Jakub Maciejewski, Mateusz Jóźwiak, Jakub Kalinowski,

II – Justyna Osiniak, Magda Smorczewska,

III – Karolina Kojtych, Alicja Pietraszkiewicz.

08. 11. 2017r.

WYJAZD DO JUMPER PARK

W BIAŁYMSTOKU

Wybraliśmy się dziś do nowego obiektu w Białymstoku - parku trampolin Jumper Park.

Pod okiem profesjonalnych trenerów uczyliśmy się salt, fiflaków i innych ewolucji.

Mieliśmy okazję korzystać z szeregu atrakcji, m.in.: areny do zbijaka, basenu z gąbkami, ścieżek trampolinowych, ścianki wspinaczkowej, koszykówki na trampolinach i wiele innych.

Celem wyjazdu było wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, integracja młodzieży. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Musimy więc starać się o dobre wyniki w nauce by w nagrodę wrócić tam jeszcze raz.

08. 11. 2017r.

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas gastronomicznych przyłączyli się do akcji edukacyjnej

„Śniadanie daje moc”

organizowanej w Szkole Podstawowej  Nr 1 im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wiele radości sprawiła nam pomoc w przygotowaniu i obsłudze tego wyjątkowego dnia.

25. 10. 2017r.

WYBORY

MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

25.10.2017r. w naszym Internacie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

Uczestniczyło w nich 61 wychowanków, co stanowi 98,3% wszystkich mieszkańców.

Głosowanie było tajne i odbyło się pod nadzorem opiekuna Młodzieżowej Rady Internatu. Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w składzie: Roksana Niczyporuk, Edyta Stępkowska, Barbara Gryciuk. Wszystkie oddane głosy były ważne. W wyniku głosowania wyłoniono skład MRI:

Przewodniczący - Patryk Siduniak

Zastępca - Damian Świetliński

Kronikarz - Anna Jachimczukj, Natalia Bortniczuk

Zgodnie z Regulaminem Internatu Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa

wybrano również przedstawicieli poszczególnych sekcji:

s. kulturalno – oświatowa - Julita Nesterowicz, Karolina Marciniuk, Ewelina Saczawa,

s. higieniczno – stołówkoa - Edyta Stępkowska, Grzegorz Koptewicz, Piotr Zieleniewski.

Wszystkim wybranym osobom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy powodzenia,

a ustępującemu Samorządowi DZIĘKUJEMY.

18. 10. 2017r.

OTRZĘSINY KLAS I

Dziś zorganizowaliśmy "Otrzęsiny klas I", aby te zacne kotki przyjąć do grona pełnoprawnych wychowanków naszego Internatu. Nie przyjmujemy w nasze szeregi "kota w worku", dlatwego też chcieloiśmy sprawdzić, czy kociaki sprostają przygotowanym zadaniom i wykażą się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru.

5. 10. 2017r.

POLSKA BIAŁO-CZERWONI

Po raz kolejny w naszym internacie zrobiło się biało-czerwoni. Dziś kibicowaliśmy piłkarzom w meczu z Armenią. Wszyscy wierzyliśmy w wygraną naszej drużyny i tak też się stało.

BRAWO POLSKA!!!

04. 10. 2017r.

INTERNATOWE SPA

Dziś nasza świetlica wypełniła się zapachami kawy i miodu. Przygotowywałyśmy sobie maseczki wg przepisów naszych babć. Nie ma to jak babski wieczór. Polecamy!

26. 09. 2017r.

SPOTKANIE Z SYBIRAKIEM PANEM HENRYKIEM EKIELSKIM

W dniu dzisiejszym młodzież uczestniczyła w spotkaniu na temat losów polskich dzieci zesłanych na Sybir w latach 1940-1941. Z łezką w oku wysłuchaliśmy żywej historii sybiraka Pana Henryka Ekielskiego oraz obejrzeliśmy film pt. "Dzieci".