• Deklaracja dostępności Strony Internetowej ZSR im. W. Witosa w Ostrożanach

Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strony Internetowej ZSR im. W. Witosa w Ostrożanach.

• Data publikacji strony internetowej:
            • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• - zamieszczone informacje są w postaci artykułów lub załączników, które nie są dostępne cyfrowo w całości bo zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
            • - kliknięcie łącza powoduje uruchomienie linku w nowym oknie przeglądarki internetowej nie informując o tym;
            • - zamieszczone informacje w postaci załączników są w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji,
            • - filmy nie posiadają napisów dla osób głuchoniemych,
            • - zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
            • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Edyta Kolenda.
            • E-mail: zsrostrozany@siemiatycze.pl
            • Telefon: 856551401

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
            • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
            • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
            • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
            • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach
            • Adres: 17-312 Drohiczyn
              Ostrożany 41
            • E-mail: zsrostrozany@siemiatycze.pl
            • Telefon: 85 655 14 01

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Główny budynek szkoły, Ostrożany 41
            Do budynku prowadzą dwa wejścia: wejście główne, wejście od strony dziedzińca - internatu . Oba wejścia są  zadaszone i oświetlone, posiadają również oświetlenie ewakuacyjne. Dla osób na wózkach dostępne jest wejście od stronu dziedzińca z możliwością bezproblemowego wjazdu na parter budynku. Wszystkie korytarze i pomieszczenia na parterze są dostępne, dostęp do piętra jest niemożliwy z powodu bariery w postaci schodów. Schody w budynku zaopatrzone są w poręcze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze hali sportowej, która jest połączona ze szkołą. Na parkingu wyznaczono miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Budynek internatu, Ostrożany 41

Do budynku internatu można dostać się poprzez:2 wejścia główne od strony dziedzińca i wejście od strony przez szkołę. Żadne z wejść nie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach z powodu bariery w postaci schodów. W budynku nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, można skorzystać z miejsca wyznaczonego na parkingu szkolnym.

• W budynkach nie ma żadnych udogodnień dla osób niewidomych, niedowidzących, głuchych czy słabo słyszących.
            • Do obu budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
            • We wszystkich lokalizacjach brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu i on-line.