• Technik rolnik

KL.  III TR  -  2 TYG.  -  JESIEŃ  07.09.  -  18.09. 2015R

KL II TR  -  2 TYG. - WIOSNA - 2016R

KL III TR  -  2 TYG.  -  WIOSNA 2016R

WYNIKI EGZAMINU POTWIERDZAJACEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE W SESJI LETNIEJ 2014/2015 R.

ZSR OSTROŻANY - ZDAWALNOŚĆ 76,2 %

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE- ZDAWALNOŚĆ 43,5 %

WYNIKI EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI LETNIEJ 2014/2015R

R-3

ZSR OSTROŻANY - ZDAWALNOŚĆ - 96 %

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE - ZDAWALNOŚĆ - 83,5 %

Za osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, PODLASKI URZĄD MARSZAŁKOWSKI  zorganizował dla naszej młodzieży wyjazd studyjny w listopadzie 2014r.  Obejmował on:

* wizyty w gospodarstwach: konwencjonalnym, ekologicznym, agroturystycznym;

* zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu;

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych - PODR W SZEPIETOWIE 25.02.2015R

W Olimpiadzie wzięło udział 60 osób-rolnicy, studenci i uczniowie Szkół Rolniczych z województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów:

1. JASZCZOŁT DAMIAN

2. Bożyk CEZARY

3. CIUPIŃSKI KAROL

4. KRYŃSKI ANDRZEJ

5. NAGÓRNY MATEUSZ

6. PIOTROWSKI ŁUKASZ

7. KALICKI MARCIN

8.  TWAROWSKI SEBASTIAN

9.  KONDRACKI MACIEJ

10.  PISZCZ HUBERT

Eliminacje składały się z części pisemnej i finału ustego. Do finału ustnego przeszło 26 osób, w tym pięciu naszych uczniów.  W wyniku finału ustnego zostało wyłonionych 5 osób, które przeszły do eliminacji krajowych. Wśród tych osób jest dwóch naszych uczniów -PIOTROWSKI ŁUKASZ-III miejsce,  JASZCZOŁT DAMIAN-IV miejsce.

Finał krajowy odbył się w dniu 26-27 marca 2015 r.  w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej "AGROTECH" w Kielcach. Wzięło w nim udział 62 osoby z całej Polski. Finaliści musieli rozwiązać test składający się z 50 pytań. 36 uczestników, którzy  uzyskali najwyższą liczbę punktów została zakwalifikowanych do części praktycznej Olimpiady. Łukasz Piotrowski zajął 24 miejsce po teście pisemnym i zakwalifikował się do części praktycznej. Ostatecznie zajął 25 miejsce w kraju.

Gratulujemy!

Nasi uczniowie uczestniczyli w Międzynarodowych Targach AGRO-TECH w KIELCACH, gdzie mogli zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniki rolniczej.

Finał Konkursu "Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym"

W dniu 19 marca 2015 r. w Zepole Szkół  CKP w Białymstoku odbył się Finał Konkursu dla uczniów Szkół Rolniczych Województwa Podlaskiego pt. " Bezpieczna Praca w Gospodarstwie Rolnym". W Finale wzięło udział 17 uczniów - laureatów eliminacji szkolnych. Reprezentant naszej szkoły Damian Przybyło uzyskał 41 pkt.i zajął V MIEJSCE. Gratulujemy.

Finał Krajowy Konkursu "Ergonomia i Bezpieczeństwo Pracy w Rolnictwie"

W dn. 10.04 2015r na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie odbył się final krajowy VII edycji Konkursu "Ergonomia i Bezpieczeństwo Pracy w Rolnictwie". W Finale wzięło udział 109 uczniów szkół szkół rolniczych z całej Polski.  Finał składał się z testu pisemnego i graficznego. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. II - Hubert Piszcz, który  zajął 47 miejsce.

ELIMINACJE OKRĘGOWE OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniach 17-18 kwietnia 2015r w ZSRCKP w Sejnach odbyły się okręgowe eliminacje XXXVIII OWiUR. W bloku PRODUKCJA ROŚLINNA ucz. JASZCZOŁT DAMIAN zajął II miejsce. Będzie on reprezentował  region północno wschodni Polski na eliminacjach centralnych. W bloku PRODUKCJA ZWIERZĘCA uczeń Łukasz Piotrowski zajął VIII miejsce na eliminacjach okręgowych.