• Wycieczki programowe rok szkolny 2012/2013

• Uczniowie na wycieczce programowej 20 listopada 2012 r. z produkcji zwierzęcej i mechanizacji rolnictwa wraz z nauczycielami: Anną Tokajuk, Elżbietą Bajeną i Andrzejem Mrozowskim - w jednej z najbardziej nowoczesnych obór w Polsce wyposażoną w roboty: do udoju krów, do zadawania pasz, i do usuwania odchodów - w Gospodarstwie Państwa Mariolii i  Adama Paczóskich w miejscowości Korabie.

W dniach 12. 11. 2012 i 13.11.2012 klasy, IV TR i III TR, były na wycieczce w białostockich instytucjach związanych z rolnictwem: Podlaskim Laboratorium Oceny Mleka, Głównym Inspektoracie Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych, Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej.

Klasa IV TR 24 listopada 2012r. wzięła udział "V Konferencji -Wystawie FERMA BYDŁA" w Piątnicy k/Łomży "W Jędrusiowej
            Zagrodzie". Konferencja ta została zorganizowana przez: Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców
            Bydła i Producentów Mleka oraz Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich. Młodzież wraz z opiekunami P. Anną Tokajuk i Elżbietą
            Bajeną uczestniczyli w panelu: "Problemy płodnościowe bydła ras mlecznych". Moderatorem tego panelu był prof.
            dr hab. Jan Twardoń ponadto wykłady były prowadzone przez prof. dr hab. Włodzimierza Nowaka oraz dr Grzegorza Dejneka.

Uczniowie klasy III TR na wycieczce programowej wraz z nauczycielami Panią Anną Tokajuk oraz Elżbietą Bajeną –w stadninie koni „Ekwitacja” w Dąbrowie Dzięciel. Stadnina ta jest własnością Państwa Polednia. Konie ze stadniny zdobywają wysokie lokaty na czempionatach i wystawach. Firma Ekwitacja zajmuje się szkoleniem koni i jeźdźców.
            Państwo Polednia prowadzą szkolenia pod nazwą"Koń w zagrodzie i agroturystyce" oraz
             naukę jazdy konnej i powożenia dla osób początkujących i zaawansowanych, przejażdżki dla dzieci na koniu prowadzonym w ręku, organizują lekcje o tematyce hippicznej dla klas.
            Ponadto w ofercie stadniny jest organizacja zajęć z końmi (również rajdy konne), np: w gospodarstwach agroturystycznych, ośrodkach turystycznych, szkołach. Poniżej kilka zdjęć z wycieczki.