• Wycieczki programowe rok szkolny 2011/2012

• Wycieczki przedmiotowe – inaczej wycieczki programowe lub zintegrowane, to  kilkugodzinne wycieczki poza szkołę. Wielu dydaktyków i pedagogów zalicza je do podstawowych form kształcenia w procesie nauczania. To głównie lekcje, zajęcia wprowadzające, poszerzające i pogłębiające lub nawet utrwalające treść kształcenia.Zajęcia te przede wszystkim inspirują do rozwoju treści programu nauczania, są punktem wyjścia do samodzielnej pracy naukowej oraz do samokształcenia. Uczniowie na takich wycieczkach programowych poznają autentyczne zjawiska i konkretne przedmioty, lepiej przyswajają programowy materiał, łatwiej zapamiętują, następuje konfrontacja wiedzy podręcznikowej z praktyką jak również rzeczywistością, występuje praktyczne wykorzystanie wiadomości teoretycznej i nauka wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.
            Mając na uwadze w/w aspekty szkoła, chętnie organizuje takie zajęcia. Oto kilka zdjęć

Młodzież ZSR Ostrożany 10 stycznia 2012 r. miała okazję zapoznać się z ofertą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego Wydziału Przyrodniczego oraz uczestniczyć w panelach edukacyjnych związanych z funkcjonowaniem w/w uczelni.  Były to zajęcia min. Z:

- Projektowanie ogrodu przydomowego

- GMO- przyszłość czy zagrożenie?

-Znaczenie produktów zwierzęcych w żywieniu człowieka.

- Współczesne kierunki użytkowania koni w Polsce i na świecie.

- Pszczoła- znaczenie i rola w przyrodzie i w życiu człowieka.

- Znaczenie barwy w życiu roślin.

Klasa III TR na zajęciach praktycznych w dniu 28.02.2012 odwiedziła gospodarstwo Pana GRZEGORZA LESZCZYŃSKIEGO. Gospodarstwo to specjalizuje się w hodowli owiec wrzosówek. ięki uprzejmości Pana Leszczyńskiego młodziez mogła poznać zalety i wady chowu tej rasy.

3 listopad 2011 - Klasa III TR z nauczycielem Panią Elżbietą Bajeną na zajęciach praktycznych w "PRONARZE" w Jaszczołtach. Uczniowie zapoznają sie ze sprzętem rolniczym  zgromadzonym na placu.

Uczniowie na wycieczce programowej z produkcji zwiierzęcej i mechanizacji rolnictwa wraz z nauczycielami Pania Anną Tokajuk oraz Elżbietą Bajena - w jednym z najbardziej nowoczesnych obór w Polsce wyposażoną w roboty: do udoju krów, do zadawania pasz, i do usuwania odchodów - w Gospodarstwie Pana Adama Paczóskiego w miejscowości Korabie.

Obora Pana Adama Paczóskiego

Robot do zadawania pasz

Robot do usuwania odchodów
            Demonstracja wymiany filtrów Programowanie indywidualnej dawki pokarmowej paszy treściwej dla krowy Hala udojowa " Rybia ość" 2X10