• AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3MAJA

• 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Młodzież klas I TL i II TŻiUG pod kierownictwem pań: E. Dąbrowskiej, I. Żero oraz J. Wilgatek przypomniała całej społeczności szkolnej jak doszło do tego wielkiego wydarzenia.

Patriotyczne piosenki, wiersze oraz prezentacja multimedialna pozwalały oddać się chwili refleksji i zadumy nad znaczeniem słów "BÓG, HONOR, OJCZYZNA" oraz nad istotą właściwej postawy obywatelskiej.

Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor Przemysław Chraniuk. W swoich słowach do zgromadzonych podkreślił między innymi jak ważnym dokumentem jest Konstytucja. Zwrócił się także do wszystkich uczniów nawiązując do przedstawionych podczas akademii przejawów patriotyzmu i przywołując wartości, którymi powinien kierować się współczesny patriota.