• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Ponieważ żyli prawem wilka
              historia o nich głucho milczy

(...)
              już nie zostanie agronomem
              ,,Ciemny" a ,,Świt" - księgowym
              "Marusia" - matką ,,Grom" - poetą
              posiwia śnieg ich młode głowy

(Zbigniew Herbert, WILKI)

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem.

Obowiązkiem kolejnych pokoleń jest pamiętaćć o ich niezłomnej postawie, szczerym patriotyzmie i ofierze życia. Z ich dokonań wyrastała niepodległa Rzeczypospolita.

• „TŁUSTY CZWARTEK” – PODSUMOWANIE

• Po tak udanym dniu należy nam się podsumowanie

We czwartek od rana cała nasza szkolna społeczność czekała na pierwsze oznaki rozpoczęcia „produkcji pączusiów”. I gdy tylko zapach smażonych pączków rozniósł się po szkole tłumnie poszliśmy jego tropem. Na smakoszy czekały wspaniale udekorowane, rozpływające się w ustach pączki. Tego dnia nikt nie liczył kalorii! Były nawet nieoficjalne zakłady, kto zje więcej pączków. W bicie rekordu zaangażowali się wszyscy, uczniowie i nauczyciele

Nasza zdolna młodzież z klasy III TŻiUG usmażyła setki pączków, które rozeszły się w tempie ekspresowym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne „pączkowe święto”.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 8 lutego 2022 roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu ustanowionego z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 r.  Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W związku z tym na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poruszające zagadnienia różnych form cyberprzemocy, a uczniowie wzięli udział w quizie wiadomości na temat bezpieczeństwa w sieci.

Zwycięzcami quizu wiadomości zostali:

1. Martyna Bonda

2. Weronika Miłkowska