• Rok szkolny 2009/2010

• Kwesta na rzecz odnowy Grobowca Rodziny Ciecierskich

Nasza szkoła znajduje się na terenie dawnego majątku Rodziny Ciecierskich, dlatego też uznaliśmy, iż naszym obowiązkiem jest opieka nad Grobowcem Rodziny Ciecierskich. W związku z tym, na bieżąco dbamy o ład i porządek na cmentarzu. Widząc, iż stan pomnika ulega zniszczeniu zorganizowaliśmy kwestę na jego renowację. Kwesta odbyła się 08.09.2009 roku podczas odpustu parafialnego. Kwestowali następujący uczniowie: Marta Wiercińska, Ewelina Koczewska, Paulina Koczewska, Ewelina Kryszczuk, Marlena Solaniuk, Krzysztof Niewiarowski. Nad prawidłowym przebiegiem kwesty czuwała kierownik internatu Beata Arcimowicz i wychowawczymi Małgorzata Radziszewska. Prace nad renowacją grobu planowane są wiosną.

Otrzęsiny

Przyjęcie nowych wychowanków w poczet grona mieszkańców internatu, czyli tzw. Otrzęsiny odbyły się w pierwszym tygodniu października 2009 roku.

Zanim jednak „kociaki” mogły zostać pełnomocnymi członkami naszej społeczności, musiały wykazać się wieloma sprawnościami, które pozwolą im przetrwać przez trudy życia w internacie. Pierwszaki zaprezentowali się znakomicie, przygotowali fantastyczne przebrania i uczestniczyli w wielu konkursach. Nie obyło się bez ślubowania, które złożył „koci ród” oraz najważniejszej ceremonii w życiu każdego kocura „obcięcia ogonów”. Otrzęsiny zakończyły się dyskoteką.

Organizacją imprezy pod kierunkiem wychowawcy internatu Małgorzaty Radziszewskiej zajęli się uczniowie starszych klas: Marlena Solaniuk, Marta Wiercińska, Ewelina Koczewska, Krzysztof Niewiarowski, Piotr Murawski.

Wieczór Halloween 29.10.2009

Dnia 29.10.2009 roku wychowankowie internatu zorganizowali Dyskotekę z okazji  Halloween. Zabawa była przednia, gdyż wszyscy przygotowali ciekawe przebrania.

Wieczerza Wigilijna 17.12.2009

Organizowanie Wieczerzy Wigilijnej jest wieloletnią tradycją i bardzo ważnym wydarzeniem w życiu internatu. Niepowtarzalność tegorocznej Wieczerzy Wigilijnej wynika z tego, że w tym roku sami uczniowie włączyli się w przygotowywania do uczty. Paulina Borzym, Justyna Walczuk, Przemysław Piotrowski i Marcin Jurek po raz pierwszy właśnie tego wieczoru zadebiutowali w tak szerokim gronie w roli kelnerów. Młodzież internatowa włożyła wiele wysiłku w wykonanie ozdób świątecznych oraz dekorację sali. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor Przemysław Chraniuk, kierownik internatu Beata Arcimowicz, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, przedstawiciele Rady Rodziców, ksiądz Stanisław Jaszczołt, ksiądz Janusz Awksietijuk,  Starosta Powiatu Siemiatyckiego Jan Zalewski.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem bardzo współczesnych jasełek przygotowanych przez uczniów klasy II TOUG/TH. Po życzeniach złożonych przez Panią Kierownik Internatu, Pana Dyrektora i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do Wigilijnego stołu. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Walentynki 11.02.2010

W dniu 11.02.2010 roku nasza stołówka zmieniła się w Kawiarenkę Walentynkową, która z okazji Dnia Zakochanych zapraszała wszystkich do miłego spędzania czasu wolnego. W przeddzień otwarcia uczennice upiekły ciasto i przygotowały desery. Kawiarenka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Wyjazd na lodowisko 22.03.2010

Dnia 22.03.2010 roku mieliśmy możliwość stać się na moment gwiazdami łyżwiarstwa. Odwiedziliśmy lodowisko w Białymstoku. Atmosfera zarówno na lodzie jak i podczas podróży była bardzo gorąca, a upadki mobilizowały do stawiania następnych kroków.

Smoleńsk 10.04.2010 r.

„ … przeleciał ptak

przepływa obłok

upadł liść

kiełkuje ślaz

i cisza jest na wysokościach

i dymi mgłą smoleński las…”

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 856  w lesie pod Smoleńskiem rozbił się prezydencki samolot. Zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz 94 członków polskiej delegacji i załoga samolotu. Lecieli upamiętnić 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów odbyło się 29.04.2010 roku.

Maturzyści 2009/2010 roku to:

Borzym Paulina

Charyton Aneta

Charytoniuk Sylwia

Grabowska Katarzyna

Janiszta Dawid

Kryński Paweł

Lubowicka Beata

Osmólska Monika

Osmólski Jarosław

Radziszewski Sylwester

Walczuk Justyna

Spotkanie z kosmetyczką i fryzjerką. 11.05.2010

W dniu 11.05.2010 roku do naszego internatu przyjechała kosmetyczka i fryzjerka. Panie udzieliły nam wiele cennych porad. Kosmetyczka zaprezentowała makijaż wieczorowy i powiedziała o trendach w makijażu na rok 2010, natomiast fryzjerka opowiedziała o fryzurach modnych w tym sezonie. Udzieliła również cennych wskazówek jak dbać o zniszczone włosy.

Konferencja w Supraślu