• Plan Zjazdu

•

25 czerwca 2016 roku nasza Szkoła przeżywała ważną uroczystość – Jubileusz 55- lecia.
            Obchody rozpoczęła o godzinie 11 uroczysta Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach.

Pełen fotoreportaż na Znalezione obrazy dla zapytania facebook

Po Mszy świętej przybyli na uroczystość dostojni goście, absolwenci szkoły, jej byli pracownicy, rodzice naszych uczniów zostali przywitani w przepięknie udekorowanej hali sportowej. Poczet sztandarowy dodawał dostojeństwa uroczystości.

Część oficjalną zainaugurował p. Marek Tararuj, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu, absolwent naszej szkoły.

Rolę konferasjerów pełnili Wicedyrektor Przemysław Chraniuk
            i nauczycielka języka rosyjskiego Izabela Żero.

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych, p. Jan Kobus, powitał przybyłych na III Zjazd Absolwentów .

Złożył też podziękowania byłym dyrektorom i  kierownikom naszej placówki.

Jubileusz stał się także wspaniałą okazją do gratulacji z okazji doktoratu
            księdzu Mariuszowi Boguszewskiemu, absolwentowi Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

Następnie, na ręce Pana Dyrektora, popłynęły słowa uznania od przedstawicieli władz oraz zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się Marszałek Województwa Podlaskiego pan Jerzy Leszczyński

Starszy wizytator Podlaskiego Kuratorium Oświaty pan Mirosław Macko,

Starosta Powiatu Siemiatyckiego pan Jan Zalewski,

Burmistrz Drohiczyna pan Wojciech Borzym, który jest absolwentem naszej szkoły,

Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiatyczach pani Bożena Krzyżanowska,

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Czartajewie pan Alfred Bajena.

Po części oficjalnej uczniowie ZSR w Ostrożanach zaprosili na część artystyczną, która była potraktowaną z humorem podróżą do czasów szkolnych.

Z okazji Jubileuszu odsłonięta została i poświęcona pamiątkowa tablica,
            zaś przybyli na III Zjazd Absolwentów mogli wpisać się do Księgi Gości.

Lampką szampana rozpoczął się uroczysty obiad, którego atmosferę tworzyły rustykalne dekoracje.
            Gości obsługiwała zdobywający w naszych murach zawód uczniowie.

Po posiłku goście mogli udać się na chwilę wspomnień przy kawie na szkolną stołówkę.

O godzinie 18 rozpoczął się Bal III Zjazdu Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa
            w Ostrożanach.

W tym roku mija 55 Jubileusz funkcjonowania naszej szkoły. To wyjątkowa okazja do świętowania,  zatem liczymy, że 25 czerwca 2016 r. licznie stawicie się na  III Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

Przebieg zjazdu:

10-10.45                 Rejestracja uczestników zjazdu

10.45                      Uroczysty przemarsz ze sztandarem szkoły  do kościoła w Ostrożanach

11.00-12.00             Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach

12.00-14.00             Część oficjalna połączona z częścią artystyczną  w hali sportowej

14.00                      Obiad

14.30-18.00             Spotkania klasowe oraz zwiedzanie szkoły

18.00                      Rozpoczęcie Balu III Zjazdu Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach

Dokładniejsze informacje o zjeździe zostaną w najbliższym czasie umieszczone na stronie szkoły oraz na facebooku.

Już dziś serdecznie zapraszamy.